Buket Aydın, tehditler nedeniyle Nihat Doğan'hakkında koruma kararı aldırdı

Kanal D Ana Haber spikeri Buket Aydın, Bakırköy 2. Aile Mahkemesi'ne başvurarak geçtiğimiz günlerde iki kız çocuğunu alıkoyduğu iddiasıyla gündeme gelen Nihat Doğan hakkında 3 aylık koruma kararı aldırdı.

Buket Aydın, tehditler nedeniyle  Nihat Doğan'hakkında koruma kararı aldırdı

Kanal D Ana Haber Spikeri Buket Aydın, Bakırköy 2. Aile Mahkemesi'ne başvurarak Nihat Doğan hakkında 3 ay süreli koruma kararı aldırdı. Cnn Türk'te yer alan habere göre, bugün, Bakırköy 2. Aile Mahkemesi, Buket Aydın'ın talebi üzerine Doğan hakkında 3 ay süreyle koruma kararı verdi. Bu kararlara aykırı hareket edilmesi halinde ise Doğan, 30 güne kadar hapisle cezalandırılabilecek.

 
Haberin yayınlanmasının ardından birçok tartışma yaşanmış ve Nihat Doğan, Kanal D Haber ve Buket Aydın'ı Twitter üzerinden hedef alan mesajlar paylaşmıştı.
Karara göre, Doğan, Aydın'a yönelik tehdit, hakaret, aşağılama içeren davranışlarda bulunamayacak, ev adresine ve bulunduğu yere yaklaşamayacak, telefon ve iletişim araçları ile rahatsız edemeyecek, varsa silahını polise teslim edecek, uyuşturucu, uyarıcı madde ve alkol kullanamayacak.

Doğan'ın bu kararlara aykırı hareket etmesi halinde ise, ilk seferde 3 günden 10 güne, ikinci seferde 15 günden 30 güne kadar zorlama hapis cezası verilebilecek.

sputnik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });