Saç Modelinde nelere dikkat etmeliyiz, sizler için uzmanına sorduk

Hangi yüz şekline göre hangi model diye merak ettik ve doğru cevabın iyi bir uzmandan geleceğini düşündük.

Saç Modelinde nelere dikkat etmeliyiz, sizler için uzmanına sorduk

32 yıllık mesleki tecrübesine,16 yıllık sinema televizyon dünyasında sayısız film ve 2000 den fazla reklam filmine hizmet etmiş bir kuaförden çok mesleğinin duayeni Erdinç çelik ile bu konuyu konuştuk ve çok faydalı ipuçları aldık.

Öncelikle bir saç modeline karar vermeden önce saçımızın yapısını dokusunu huyunu suyunu iyi analiz etmek gerek,klişe tercihlerle yol alırsak istemediğimiz sonuçlar her an karşımıza çıkabilir.

Şöyle ki; genel vücut hatlarının tümünü ele alarak başlamalıyız öncelikle,kısa boy uzun boy,uzun boyun kısa boyun,geniş alın dar alın diyerek genel ölçülerin aksine görüntü verecek modeller seçmezsek sonrasında bizi kabus dolu,şekle girmez şekil almaz saçlarla yüzleşmek zorunda kalmayız.İlk önce günlük kullanımda saçımıza ne kadar vakit ayırdığımızı bilmeliyiz,birçok model kesildiği günkü gibi durmaz,modeline göre ufak dokunuşlar ister,saçımızın yapısı hangi modeli daha iyi taşır bilmeli, kuaförümüzden fikir almalıyız. Dümdüz bir saçta katlı ve uçları inceltilmiş hatta asimetrik kesimler iyi durmayabilir.Kâhkul, perçem gibi ön görüntü bölgesindeki kesimlerde alın yapımız hatta alnımızdaki saç çıkış yapımız çok önemli. Pürüzsüz bir dip çıkış yapısına sahipsek kahkul saç modelimizin muhteşem bir aksesuarı olabilecekken dönerli bir çıkışı sahip  olan saçta kabus kapıda olabilir.Her şeyden önce işin uzmanından bir ön bilgilendirme almak doğru olandır.
Genel hatları ve kriterleri belirledikten sonra gerisi keyfimize kalmış olacaktır...

Sektörel Yayın

YORUM EKLE

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); }); izmir escort