Tek taraflı oyun

Yılın son derbisi olan Beşiktaş Galatasaray maçı beklentileri karşılamayan bir maç oldu. Maç öncesi Galatasaray’ın bu kadar farkla yenileceği akıllara gelmemişti. Fakat Galatasaray’ın maç başladığında bu kadar fark yiyeceği, maçın 3-0 biteceği belliydi. Galatasaraylı oyuncular maçın 0-0 bitmesi için ellerinden geleni yaptılar. Lider Galatasaray’ın bu kadar kötü oynaması çok acı. Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor’un her maçta sadece bir planı oluyor. Bu derbi maçında da “bir plan” işe yaramadı.

Alternatif planlarının olması lazımdı. Maçı kazanan Beşiktaş neyi doğru yaptı? Hafta içi Ziraat Türkiye Kupası’nda Manisa Sporla oynadığı maçtaki 9-0’lık galibiyetin ardından ligde de kendi benliğine ulaşan bu takım “kendine güvenerek” Galatasaray ile karşı karşıya geldi. Galatasaray ne kadar oyunu çirkinleştiriyorsa Beşiktaş’ta o kadar güzelleştiriyordu. Maçın ikinci yarısında Cenk Tosun’la Beşiktaş’ın gol yağmuru başladı.

DUSKO TOSICLE farkı ikiye çıkardı. Ama o gol öncesinde %99’luk 3 veya 4 pozisyon yakaladı. Son dakikalarda Manisa Spor maçının yıldızı Alvaro Negredo çok şık bir golle maçın skorunu belirledi. Beşiktaş Şampiyonlar Liginden dolayı lige önem veremiyordu ama derbiye çok iyi hazırlanmışlar.

Şenol Güneş’in maçtan sonra “Oyuncularıma teşekkür ediyorum.”demesi bu derbiyi özetliyor. NE KADAR TEK TARAFLI MAÇ OLSA DA bende Beşiktaş’a oynadığı oyundan ve biz spor izleyicilerine eğlenceli vakit sundukları için

TEŞEKKÜR EDİYORUM.         

YORUM EKLE