İş adamı Halil İbrahim Ünver hayatını kaybetti

Bostancı açıklarında özel helikopter denize düştü. Helikopterdeki pilot İsmet Öztürk ve OTOKAR yönetim kurulu üyesi Halil Ünver çevredekiler tarafından kurtarıldı.

İş adamı Halil İbrahim  Ünver hayatını kaybetti


Bostancı sahili açıklarında özel helikopter denize düştü. Kazada OTOKAR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İbrahim Ünver ve pilot İsmet Öztürk yaralı olarak kurtarıldı. 

Ünver, hastanede hayatını kaybetti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Gazetemiz muhabirleri Sercan Akıncı ve Selenay Yağcı'nın ulaştığı bilgilere göre, düşen helikoptere Mavi Marmara gemi ve mürettebatı müdahale edip 2 kişiyi yaralı olarak kurtardı. Mürettebat yaralıları sağlık görevlilerine teslim etti.

Helikopterin Halil İbrahim Ünver'e ait Ünver Havacılık adına kayıtlı olduğu öğrenildi. TC-HYU kuyruk tescilli helikopter Kartal'dan Sefaköy'e gidiyordu.

Bu arada helikopterin pilotu İsmet Öztürk'ün, "Denize indirmeye çalıştım, çakıldık" ifadesini verdiği öğrenildi. Helikopterin yıldırım isabet etmesi sonucu düştüğü iddia edildi.


OTOKAR'dan kaza ile ilgili açıklama
OTOKAR'dan yapılan açıklamada, "Bugün yaşanan helikopter kazasında şirketimizin Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İ. Ünver ve pilot İsmet Öztürk’ün yaralandığı bilgisini üzülerek öğrendik. Tedavileri devam etmekte olup, konuya ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Sayın Ünver ve Sayın Öztürk’e acil şifalar dileriz." denildi.

Dünya

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });