Başakşehir'de inecek var

Barcelona’da ki gururumuz ARDA. Herkes 2 sene önce Arda Turan için böyle düşünüyordu. Peki, bu düşünceyi değiştiren ne oldu?

2011’de Galatasaray’dan Atletico Madrid’e transfer olduğunda şüphesiz herkes onun başarı basamaklarını tırmanacağını tahmin ediyordur.

 Atletico’da ki lig şampiyonlukları, UEFA Avrupa liginin kazanılmasının ardından 2015 yazında “Hayalim” dediği Barcelona’ya transfer oldu. Tüm Türk futbol sevenleri de sevince boğdu. 

Bizler Arda’nın her maçta ilk 11’de oynayacağını hayal ediyorduk. Ama sadece hayallerde Barcelona’nın değişmez futbolcusu. İlk senesinde Barcelona’nın cezası sebebiyle 6 ay sadece antrenmanlara çıkıyordu. 

O sene bende ne yalan söyleyeyim varlık gösteremeyeceğini düşünüyordum. Ama en azından beni şaşırtacak performans sergiledi. Atletico’da ki performansı kadar olmasa da iyi bir sene çıkardı. Daha sonraki sezon Arda’nın dönüm noktası oldu. 2016 yazında Avrupa Futbol Şampiyonasında ki pirim olayları, gazeteci Bilal Meşe’ye saldırması ve Milli Takım kariyerine son vermesi herkes gibi beni de çok şaşırtmıştı. O sezon Barcelona’da da performansıyla ve isteksizliğiyle yedekte kalmaya hatta kadroya girememişti. 

Bu sezon başında da geçen sezon ki isteksiz oyunu yüzünden formaya hasret kaldı. Bu sezonun ara transfer döneminde de Çin hatta Avrupa’nın büyük kulüplerinin ilgilendiğine dair haberler çıktı. Fakat ilk somut adımı Medipol Başakşehir yaptı.

 Arda ile Barcelona’yla büyük ölçüde anlaşıldığını başkan Göksel Gümüşdağ açıklamıştı. Transferin gerçekleşmesi halinde Başakşehir’e farklı bir hava katacaktır. Ama Galatasaraylıların sevdiği futbolcu Arda bir demecinde “Türkiye’de Galatasaray’dan başka bir kulübe gitmem.” demişti. 

NE OLURSA OLSUN ARDA’NIN LİGİMİZE RENK KATACAĞI AŞİKÂR.

YORUM EKLE

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });