Google Chrome'un yeni tasarımı yayımlandı

Google, çokça kullanılan tarayıcısı Chrome üzerinde köklü bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Google Chrome'un yeni tasarımı yayımlandı


Şirket, yaptığı açıklamayla birlikte materyal tasarıma geçen tarayıcısının, Google Canary ismiyle ve yeni haliyle bugünden itibaren kullanıma açıldığını söyledi.


Android işletim sisteminin materyal tasarıma geçmesiyle birlikte kendi uygulamalarını da buna uyarlamaya başlayan Google, son olarak Google Drive’da yaptığı değişiklikten sonra Google Chrome geçti. Bir süredir çeşitli yerlerinde tasarım değişikliği yaplan Chrome’u baştan aşağıya tek seferde değiştirme kararı alan Google, bugün itibarıyla Google Canary adını verdiği yeni materyal tasarımın isteyen kullanıcılar tarafından denenebileceğini belirtti.

Windows işletim sistemi üzerinde kullanılan internet tarayıcısınının kullanıcı arayüzünü tamamen değiştiren Canary tasarımının, ilk olarak adres satırını düzenlediği ve sekmelere yeni bir bakış açısı getirdiği kaydedildi. Kullanıcıların isteklerine ve geri dönüşlerine göre düzenleneceği söylenen yeni materyal tasarımın, belirli test aşamalarının ardından bütün kullanıcılar için yayınlanacağı ve halihazırda kullanılan Chrome’ların tamamen materyal tasarıma geçeceği belirtildi. Google Chrome’un yeni tasarımını hemen denemek için ise aşağıda yer alan “indir” tuşuna basmanız yeterli.

tamindir

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });