Halterdeki tecavüz iddiası İngiliz basınında

Akdeniz Oyunları'nda bir Türk sporcu İngiliz turiste tecavüzle suçlanıyor, sporcu Türkmen asıllı.

Halterdeki tecavüz iddiası İngiliz basınında

 İngiltere’nin çok satan gazetelerinden Daily Mirror, Akdeniz Oyunları sırasında Tarragona’da olan bir turistin iddialarına yer verdi. Yerel basının da büyük ilgi gösterdiği cinsel saldırıda, İngiliz tatilcinin Türk bir sporcu tarafından tecavüze uğradığı ifade edildi.

İsmi açıklanmayan 26 yaşındaki sporcunun İngiliz turistlerin iddiası üzerine gözaltına alındığı belirtildi. Dün gece gözaltına alınan adamın sorgusunun devam ettiği aktarılırken Türk sporcunun polislere, “Bir gece kulübünde tanıştık. Daha sonra Salou’daki Llevant plajında cinsel ilişkiye girmek üzerine anlaştık fakat daha sonra olay çıkarmaya başladı” dediği ifade edildi.

Her 4 yılda bir düzenlenen Akdeniz Oyunları yetkilileri konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, soruşturmayı Mossos d’Esquadra’da polisi devraldı. Yetkililer soruşturmanın devam ettiğini açıklarken, “Bir cinsel saldırı şüphesiyle gözaltına alınan zanlıyı sorgulamaya devam ediyoruz” ifadesini kullandı. Yetkililer henüz bir tutuklamanın veya yasal işlemin başlatılmadığını söyledi. Yerel basın İngiliz turistin hastaneye kaldırıldığını yazdı.

Adı sır gibi saklanan sporcunun Türkmen asıllı bir Türk sporcu olacağı da yolunda da iddialar ortala atıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });