Eğitimde 'Liv 'dönemi başlıyor

MLP Care Grup ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta liderliğinde kurulan Liv Koleji, 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde Çekmeköy’deki kampusunda eğitime başlıyor.

Eğitimde 'Liv 'dönemi başlıyor

Bünyesinde Liv Hospital, Medical Park, VM Medical Park hastanelerini barındıran, Türkiye’nin önde gelen sağlık grubu MLP Care Grup (MLP Grup) ile İstinye Üniversitesi’nin desteğinde ve MLP Care Grup ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta liderliğinde kurulan Liv Koleji; “bilgi, beceri, kültür ve liderlikleriyle ülkemizi geleceğe başarıyla taşıyacak nesiller yetiştirmek” misyonuyla kapılarını açıyor.

Ulusal ve uluslararası eğitimci ve akademisyenlerden oluşan Danışma Kurulu’nun çalışmalarıyla, özgün eğitim modelleri oluşturulan Liv Koleji; öğrenci ve çalışanlarına 21. Yüzyıl standartlarında bir yaşam ve öğrenme ortamı sunma, Türkiye’de ve dünyada ilham veren örnek bir eğitim kurumu olma vizyonuyla yola çıkıyor.

Nitelikli eğitim, nitelikli eğitimcilerle mümkün

Liv Koleji'nin başarı standardının, eğitimciler, eğitimin içeriği, eğitim ortamı gibi üç temel konuda, niteliğe verilen öneme dayandığını belirten İstinye Üniversitesi ve Liv Koleji Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta, konuyla ilgili şunları: “Nitelikli eğitim, güçlü akademik kadro, eğitim içeriği ve özel olarak oluşturulmuş eğitim ortamları ile mümkün. Bu inançla, akademik kadromuzu tecrübeli, dinamik, yeniliklere açık, öğretirken kendisini geliştirmeyi ve öğrenmeyi de devam ettiren; dünyayı yakından takip eden eğitimcilerden oluşturduk. Ayrıca, İstinye Üniversitesi ve yurtdışında eğitimde öne çıkan kurumlarla işbirliklerimizi geliştirerek, eğitim içeriğimizi ve ortamlarımızı dünyada takip edilen yenilikçi yaklaşımlar doğrultusunda hazırlıyoruz.

Liv Koleji hem öğrencileri hem de eğitimcileri için sürdürülebilir başarıya inanıyor. Misyonumuz öğrencilerimizi; özgüveni yüksek, bilimsel düşünmenin ve bilginin değerini bilen, kendisini geliştirme yol ve yöntemlerini özümsemiş, eleştirel düşünen, yaratıcılığı ile fark yaratmak için çalışan ve dünyaya değer katmak için sorumluluk alan bireyler olarak hayata hazırlamaktır.”

Özgün eğitim modelleri

Liv Koleji uygulayacağı özgün eğitim modelleri ile dikkat çekiyor. Ulusal ve uluslararası alanda konunun uzmanı eğitimci ve akademisyenlerin danışmanlığında geliştirilen özgün eğitim modelleri, eklektik yaklaşımı benimsiyor. Dünyanın önde gelen eğitim trendlerinin güçlü yönleri, ülkemizin ihtiyaç ve değerleriyle harmanlanarak oluşturuluyor. LİV Koleji’nde, erken çocuklukta LivECEM (Early Childehood Eclectic Model – Erken Çocukluk Eklektik Eğitim Modeli); yabancı dil eğitiminde LivF.U.L.L. (Focused Ultimate Language Learning); akademik başarı için temel bilim yetkinliğine odaklanan LivRECOM (Reading and Comprehension – Okuduğunu Anlama Modeli); yaratıcılığı geliştirmeyi hedefleyen LivHOW ELSE? ve yetenek geliştirme ve performans odaklı eğitim modeli LivADEP (Abilty Development Program – Yetenek Geliştirme Programı) eğitim modelleri kullanılacak.

4 yaştan itibaren LivF.U.L.L ile İngilizce eğitimi

Liv Koleji, yabancı dil eğitim modeli olan LivF.U.L.L (Focused Ultimate Language Learning) ile İngilizceyi öğretmeyi değil edindirmeyi hedefliyor. 4 yaştan itibaren uygulanan modelde öğrenciler, doğal dil edinim süreçleri içinde öğrenme imkanına kavuşuyorlar.

Bu yıl Çekmeköy’de; gelecek sene ise, Ataşehir, Zekeriyaköy ve Yeşilköy ekleniyor

Liv Koleji, 2018- 2019 eğitim- öğretim döneminde, akıllı ve çevre dostu mimarisi, yeşil alanları, spor alanları, teknolojik altyapısı, laboratuvarları ve fiziki donanımıyla, Çekmeköy’deki modern kampusunda eğitim hayatına başlıyor. 2019- 2020 eğitim-öğretim döneminde ise, Ataşehir Lise, Zekeriyaköy ve Yeşilköy kampüslerinin açılacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER