Kalite, Başarı, Sinerji; Özel AY Koleji... 'Biz hazırız'

4 senedir geleceği şekillendirecek öğrenciler yetiştiren Özel AY Koleji 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemine hazır. Sağlam bir temelle çocuklarınızı geleceğe hazırlayan Özel Ay Koleji Ağustos ayında velilerini fikir alışverişinde bulunmak için davet ediyor. PYP temelli oluşturulan eğitim politikası ile sizleri bekliyor.

Özel AY Koleji, 4 yıl önce kurulduğu günden itibaren eğitim-öğretimde mükemmele odaklandı.Lisemizden mezun olacak çocuklarımıza kazandırmayı hedeflediğimiz Dünya Diploması Programı’nın başlangıç aşaması olan, anasınıfımız ve ilkokulumuzda uyguladığımız “İlk Yıllar Programı” diğer adıyla “PYP Programı” ile akredite olmayı ilke olarak benimsedik. Eğitim-öğretim politikalarımızı PYP temelli oluşturduk.

AY Koleji kampüsünde “Hazırlık Sınıfı” bulunan Anadolu lisemizin açılış hazırlıklarını da tamamlamış bulunmaktayız.

 
ÖZEL AY KOLEJİNDE EĞİTİM ÖĞRETİMDE BAŞARI ODAKLI BİR SİSTEM VAR.

Eğitmen kadromuz; genç, dinamik, gelişmeye ve yeniliklere açık öğretmenlerden ve uzman eğitim yönetimi liderlerinden(yöneticilerden) oluşmaktadır.

Ekip olarak eğitim – öğretim uygulamalarında verimlilik ilkesi ile nitelikli ve kaliteli eğitimi, Özel Ay Koleji çatısı altında sağlam temeller üzerinde yapılandırmakta kararlıyız.

Eğitim yönetimi liderlerinin koordinasyonunda, okulumuzda görevli eğitmenlerimiz öğrenmeyi proje esaslı almış ve her projenin sonucunda sergilenecek ürün ortaya çıkarılabilecek bir program oluşturmuştur.

ÖZEL AY KOLEJİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR YÖNETİM SİSTEMİNİN TEMELİNDE PROSEDÜRLER VAR.

Okul yönetim sisteminin ve süreç yönetiminin yazılı hale getirilmesinde ilk adım,Özel AY Kolejinde bu güne kadar oluşmuş olan okul kültürünün esasları temel alınarak atıldı. Günümüze kadar yaşanmış sorunlar, çözümler yani pratikte yaşanmış ne var ise “DURUMSALLIK” ları tanımlanarak süreç yönetimi başlatılmış oldu.

Özel AY Koleji eğitim liderleri prosedürleri üç kategoride gruplamayı uygun buldu :

1. Görev Tanımları
2. Alan Kullanımları
3. İşleyiş Yönetimi
Bu kategorilerde 50 prosedür teması belirlendi. Farklı zümrelerin üyelerinden oluşan 7 kişilik takımlar kurularak çalıştay formatında gruplar oluşturuldu. Her takıma bu üç kategoriden eşit sayıda prosedürler seçildi.

Ciddi emekler sonucunda takım odalarında ekip çalışması ile yazılan prosedürlerin her sabah tüm takım arkadaşlarımızın katılımı ile sunumları yapıldı. Sunulan prosedürler tüm katılımcılar tarafından tartışılarak, önerilen fikirler ile zenginleştirilerek, demokratik bir şekilde oylanarak ekip arkadaşlarımız tarafından onaylandı. Okulumuzun tüm işleyişi ve kuralları bilimsel dayanaklar esas alınarak yazılı hale getirilmiş oldu.
Zaman su gibi aktı. Gün sonunda mutlu bir gülümsemeyle ertesi günün planları ve iş bölümü yapıldı.

Öğretmenler kurulumuzda prosedür anılarımızı içeren videomuzu izlediğimizde onay alkışlarımızın tınısında ve gülen gözlerimizde başarmanın mutluluğu görülmeye değerdi.

ÖZEL AY KOLEJİNDE BAŞARMANIN KAYNAĞINDA SİNERJİMİZ VAR.

Başarı: hedefine odaklanmak ve kararlı adımlarla belirlenen ölçüte doğru yol almaktır.

Başarı: başladığın noktadan ileride olmaktır. Başarı: işbirliği ile üretmektir.

Başarı: ürün odaklı olmaktır. Özel yaşamı da okul yaşamını da değerli kılan süreçleri yapılandırmak, başarıdır.

Özel AY Kolejinde başarı: sinerjimizin sahne alması ve hayatımıza ışık olmasıdır.

ÖZEL AY KOLEJİNİN EĞİTİM VE YÖNETİM LİDERLERİ OLARAK SÜRDÜRÜLEBİLİR YÖNETİM SİSTEMİMİZİ PAYLAŞMAK VE UYGULAMAK İÇİN HEYECANLIYIZ.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında hayata geçireceğimiz, bu güne kadar okulumuzda yaşanmış deneyimlerden yola çıkarak eksikliklerimizi gidereceğimiz ve başarılarımıza yeni başarılar katabileceğimiz inovatif kalite odaklı yaklaşımlarla yapılandırdığımız prosedürlerimiz ve okul yönetim sistemlerimiz ile Özel AY Koleji ailesinin sinerjisi ışığında buluşmak ve siz değerli velilerimizle ağustos ayında brifing toplantılarımızda bunları paylaşmak için heyecanlıyız…

kaynak:özelaykoleji

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });