KARDEMİR işçi ve personel alıyor

Son dönem yatırımlara ağırlık veren ve farklı ürünlerle kapasitesini artıran Karabük Demir Çelik İşletmeleri, nitelikli personel ihtiyacını karşılamak için İŞKUR ile görüşmelere başladı. İşçi ve personel alımlarında Karabüklülere öncelik verilecek.

KARDEMİR işçi ve personel alıyor

Karabük Demir Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, yazılı olarak basın açıklamasında bulundu. Öz, KARDEMİR’in 2002 yılından bu yana sürdürdüğü yatırımlar ile teknolojisini yenilediğini, kapasitelerini arttırdığını, katma değeri yüksek ürün çeşitliliği sağladığını, çevre ve sosyal sorumluluk projelerini sürdürerek Karabük’te toplumsal beklenti ve ihtiyaçların karşılanmasına önemli katkılar sağladığını belirtti.

2010 yılından bugüne kadar yapılan yatırım tutarının yaklaşık 1,3 milyar doları bulduğunu açıklayan Öz, "KARDEMİR içerisinde adeta yeni bir entegre demir çelik tesisinin kurulduğu bu yatırımlar neticesinde, 2017 yılında sıvı çelik üretimimizi 2 milyon 400 bin tonun üzerine taşıdık. Ürün tarafında ise raydaki katma değeri artıran ray sertleştirme tesisimizi tamamlayarak devreye aldık. Çubuk Kangal Haddehanemizde bugüne kadar 40 farklı çelik kalitesinde 130 farklı ürünü pazara sunduk” dedi.

İthal edilmeyecek, KARDEMİR üretecek

Otomotiv sektöründe kullanılan ve hemen hemen tamamı ithal ikamesine sahip olan lastik teli ile çeşitli sanayi sektörlerinde kullanılan farklı çelik ürünlerinin üretilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Öz, yurt dışından ithal edilen 100 bin tonun üzerinde kaliteli çeliği bu yıl KARDEMİR’in üreterek piyasaya sunacağını söyledi.

Stratejik yatırım kapsamında yapımı süren Demiryolu tekeri fabrikasında artık sona yaklaşıldığını ifade eden Öz, “Birkaç ay içerisinde devreye alma çalışmalarını başlatmak istiyoruz. Kalan çevre yatırımlarımızı ise bu yıl Ekim ayı sonuna kadar tamamlamış ve işletmeye almış olacağız. Şirketimizi 3,5 Milyon tona taşıyacak olan 4. Sürekli Döküm Tesisi ve Konverter Kapasitelerinin artırılması yatırımları ise fiilen başladı ve sahada hummalı bir çalışma var” dedi.

Nitelikli personel alınacak

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, yatırımlarla birlikte KARDEMİR’de nitelikli personel ihtiyacı ortaya çıktığını belirterek, emekli olanlar da düşünüldüğünde ciddi bir ihtiyaç oluştuğunu belirtti. Öz, bu büyüme nedeniyle ihtiyaç duyulan personelin temini için Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü ile görüşmelere başladıklarını duyurdu. Personel alımının öncelikle Karabük’ten gerçekleştirileceğini vurgulayan Öz, "Karabük halkının ve KARDEMİR’in bir bütün olduğunu her zaman göz önünde bulundurduğumuz gibi yine mesleki eğitim almış yetkin gençlerimizin istihdam edilmesi suretiyle KARDEMİR’in ve Karabük’ün büyümesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz" dedi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });