TİM seçimleri için adaylar çalışmaları yoğunlaştırdı

Yeni başkanını seçecek olan TİM'de şu ana kadar Oğuz Satıcı, Tahsin Öztiryaki ve İsmail Gülle adaylığını resmen açıklayan isimler oldu. Adaylar seçim çalışmalarını giderek yoğunlaştırıyor ve Türkiye genelindeki ihracatçı birliklerini ziyaret etmeye hazırlanıyor.

TİM seçimleri için adaylar çalışmaları yoğunlaştırdı

Genel Kurulu'nu 30 Haziran'da yapacak olan Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde şu ana kadar üç aday öne çıktı. Adaylığını ilk açıklayan isim olan TİM eski Başkanı Oğuz Satıcı şimdiden seçim hazırlıklarına başladı. Satıcı özellikle Ege Bölgesi'nde güçlü bir isim olarak öne çıkıyor. Tahsin Öztiryaki ise bayramdan sonra seçim faaliyetlerini yoğunlaştıracak. Öztiryaki'nin ilk durağının Ankara olması bekleniyor. İsmail Gülle ise adaylığını resmi olarak en son açıklayan isim. Ancak uzun süredir sahalarda olduğu biliniyor. Gülle de resmi açıklamanın ardından delege ziyaretlerini tekrarlamaya hazırlanıyor.

Adaylar ziyaretler dışında da TİM delegelerine ulaşmaya başladılar. Oğuz Satıcı bugün delegelere gönderdiği mesajında, şu ifadeleri kullandı: "İhracatımızı yeniden şahlandırmak; dünya ticareti içindeki payımızı arttırmak için sizlerden gelen sefer görev emri ile Türkiye İhracatçılar Meclisimizin Başkanlığa aday oluyorum". Adaylardan İsmail Gülle ise delegelere aday tanıtım videosu ve destek açıklamalarının olduğu videoları gönderdi.

Dünya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });