Tüm pazar halka bedava dağıtıldı

Adının açıklanmasını istemeyen bir holding sahibi, tezgahlardaki tüm ürünleri satın alarak alışverişe gelen kişilere dağıttı.

Tüm pazar halka bedava dağıtıldı

 

Ramazan öncesi İstanbul Tarlabaşı Semt pazarına gidenler şoke oldu. Pazardaki tüm ürünler bedava dağıtılıyordu.  Ürünlerin dağıtımını yapan da holdingin burs verdiği üniversite öğrencileri oldu.
Pazarda bedava dağıtılan ürünlerin yanı sıra, ihtiyacı olan ailelere, market alışverişi için de 100 liralık alışveriş kartı verildi. Pazara gelen vatandaşlar her şeyin ücretsiz olduğunu görünce tezgahlara yöneldi; ürünler 2 saat içinde tükendi.

Halkımıza destek olmak istiyoruz 
 
Yardımı düzenleyen vakıfın öğrencilerinden Şeyda Medine Bakan, "Vakıf olarak buradayız, halkımıza ücretsiz sebze ve meyve dağıtıyoruz, onlara destek olmak istiyoruz. Bunun yanında 100 liralık market kartı veriyoruz. Geçen yıl da burada yapmıştık ama başka ilçelerdeki pazarlarda düzenliyoruz. Daha çok ihtiyaç sahibi insanların yaşadığı semtlerde yapmaya özen gösteriyoruz" dedi.

Küçük şeylerle büyük mutlulukler elde etmek istiyoruz  

Yine vakıf öğrencilerinden Ayşe Çalış ise, "Bu yıl da ücretsiz alışveriş şenliği düzenledik. Vakıf olarak amacımız küçük şeylerle büyük mutluluklar elde etmek. Bu amaca ulaştığımızı düşünüyoruz. 100 liralık market alışverişi kartıyla da, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Ramazan Bayramı öncesi olduğu için sebze ve meyveye odaklandık. Patates, soğan, erik, çilek, kavun, karpuz tüm sebze ve meyveleri dağıttık" diye konuştu.

dentaydin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });