WIN EURASIA Endüstri 4.0 temasıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor

WIN EURASIA bu yıl “Endüstri 4.0 Kılavuz Teması” ile en yeni teknolojileri görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Uluslararası firmaların; robot, otomasyon teknolojisi, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformlarını de sergileyebileceği WIN EURASIA, 360 derece imalat sanayinin tüm bileşenlerini bir araya getirecek.

WIN EURASIA Endüstri 4.0 temasıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor


Avrasya bölgesinin en büyük imalat sanayi fuarı WIN EURASIA bu yıl Endüstri 4.0 ana temasıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor. Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine; otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara; hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem Endüstri 4.0 için oluşturulan özel deneyim alanlarında sergilenecek. 15 – 18 Mart tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar dünya genelinden katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlayacak. 

Endüstri 4.0 konseptinin Türkiye'de bir sanayi fuarında ilk kez kullanılacağına dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi:

“İleri teknolojili ürün ihracatını artırmak üzere dijital yatırımlarını artıran Türk sanayiciler, son dönemde Endüstri 4.0 alanındaki gelişmeleri daha yakından takip ediyorlar. Teknoloji odaklı üretim yapan şirketler artan hükümet desteğiyle modern Ar-Ge merkezleri kurarken, Türkiye'yi dördüncü sanayi devrimine taşıyacak önemli gelişmeler yaşanıyor. WIN EURASIA ile Türk imalat sanayii; otomotiv, otomasyon, metal işleme, iç lojistik ve kaynak sektörlerinde Endüstri 4.0 konseptiyle çağdaş bir uygulama alanı buluyor.” 

Sanayiciler, dijital dönüşümün yol haritasını belirleyecek
Bu yıl fuarda Endüstri 4.0 için özel bir deneyim alanı oluşturduklarını ve özel sunum alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine interaktif bir ortam sunacaklarını belirten Kühnel şunları ifade etti:

“Dünyanın birçok noktasından gelen firmalar Avrasya ile işbirliğinin kapısını WIN EURASIA’da açıyorlar. Endüstri 4.0 odaklı özel konseptiyle hayata geçirilen özel alanları ve yeni uygulamalarıyla dünya sanayi devleri son teknolojilerini göstermek için bu fuarda yarışacak. WIN EURASIA 2018 ziyaretçileri otomasyon, dijitalleşme, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik ve katmanlı üretim gibi teknolojik gelişmeleri yakından deneyimleme fırsatı bulacak.”

Endüstri 4.0 özel alanlar kapsamında Dijital Factory ve Katmanlı Üretim konularına da yer verilecek. Dijital Fabrika Çözümlerinden Endüstri 4.0 Demo uygulamalarına, Endüstriyel Nesnelerin İnternetinden Dijital Üretim Hattı uygulamaları ve 3D Printing Katmanlı Üretim Teknolojisine kadar son trend teknolojik yenilikler ilk kez WIN Eurasia’da sahne alacak. 
14. Salonda yer alacak olan Endüstri 4.0 Festival Alanında, BOSCH REXROTH, DASSAULT SYSTEMS, ENTEK OTOMASYON, TRİO MOBİL, IFS, PİLZ, SMC, HİD-TEK, HYDAC, DURMAZLAR, ADVANTECH, EOS GMBH, PRIMA POWER ve HUGO BOSS gibi önemli firmalar Endüstri 4.0 kapsamındaki yeniliklerini ziyaretçilerine sunacaklar.

Sektörel Yayın/Hüseyin BİÇER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER