Yıldırım: Ticari projelere kredi kolaylığı sağlanmalı

Fertaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, konutlarda sağlanan kredi kolaylığının ticari projelerde de uygulanması gerektiğinin altını çizdi. Ofis alacak olan yatırımcılara kolaylık sağlanmadığını anlatan Yıldırım “Yatırımcıları teşvik etmek gerekiyor” dedi.

Yıldırım: Ticari projelere kredi kolaylığı sağlanmalı

Konut kredisi için başvuran vatandaşlara sağlanan kolaylıkların, ticari alana yatırım yapmak isteyenler içinde uygulanması gerektiğinin altını çizen Zafer Yıldırım, şunları söyledi: “Ev alıp, ofis olarak kullanılmak istendiğinde konut olarak kullanılacak dairenin kredisini rahat imkânlarla alabilirken; ofis için alınacak olan kredide kolaylıklar sağlanmıyor. Şu anda ofislere daha çok ihtiyaç var ve ülke adına da teknolojiye daha fazla yönelip üretimlerin artması gerektiğini savunduğumuz için ticari kredi oranlarının daha düşük olması gerektiğini sektör olarak savunuyoruz. Ticari kredilerle konut kredileri arasındaki fark ortadan kalkarsa yeni işyerlerinin açılması ve ülkenin üretim imkânları daha yüksek olacaktır.”

“Genç girişimciler teşvik edilmeli”

Hizmet sektörüne olan yönelmenin artmasıyla çalışma sürelerinde de artış olduğunu kaydeden Zafer Yıldırım “Aynı zamanda yeni mezun olan genç girişimciler için de imkân tanınmış olacaktır. Genç bir ülke olduğumuz ve üretim adına yapılan çalışmalar son dönemlerde arttığı için kredi süreleri uzatılarak da girişimciyi teşvik etmek gerekiyor” diye konuştu.

“Farklıysan, Fark Edilirsin”

Ankara’nın yükselen lokasyonlarından Balgat’ta farklı mimari yapısıyla dikkat çeken Yıldırım Kule projesinin detaylarını anlatan Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Yıldırım Kule’yi hayata geçirirken kendi iş yeri ihtiyaçlarımızdan yola çıktık. Kulemizde havalandırmadan güvenliğe, otopark sayısından konumu ve kat yüksekliğine kadar her ayrıntının detaylandırıldığını söyleyen Yıldırım “Maliyetten hiç bir şekilde kaçmadan deprem yönetmeliğinin çok daha üstünde ekstra kuvvetli bir üretim gerçekleştirdik. Bunun üzerine kurguladığımız her şeyde örneğin; elektrik, mekanik, tesisat alt yapısını önceden programlayıp, projelendirdik ve son olarak projeleri örtüştürdük” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER