Dünyanın en fazla hastane referansına sahip firmasıyız

Bugün 35 ülkeye ihracat yapan Özcan Kardeşler, 365 adet medikal oksijen üretim sistemi referansı ile dünyanın en fazla hastane referansına sahip üretici firması. Sorularımızı Özcan Kardeşler yöneticilerine yönelttik

Dünyanın en fazla hastane referansına sahip firmasıyız

Özcan Kardeşleri tanıyabilir miyiz; ürün gamınızda hangi ürünler var; sektörde ağırlıklı olarak hangi ürünlerle yer alıyorsunuz?

Özcan Kardeşler bir aile kuruluşu olup rahmetli aile büyüğümüz Çetin Özcan tarafından 1969 yılında kuruldu. İkinci ve üçüncü kuşak aile bireylerimizin de şirket bünyesinde çalışmaya katılmasıyla birlikte günümüze kadar medikal sektörde istikrarlı bir şekilde yer almayı başardı.

Ticaretimiz, ilk yıllarda medikal alanda ithalat ile başladı; 2003 yılında medikal oksijen ve azot jeneratörünün üretimine başlamamızla birlikte bu alanda seri üretime geçtik.

Firmamız yüzde 100 Türk sermayelidir. Ürünlerimizin tamamı Türk tasarımı ve Türk malı olup, patentlidir.

Bugün 35 ülkeye ihracat yapıyoruz. 365 adet medikal oksijen üretim sistemi referansı ile dünyanın en fazla hastane referansına sahip üretici firma durumundayız.

2017 yılında, 20 ülkenin katılımı ile Dubai’de gerçekleştirilen Dünya Oksijen Kongresine(World Oxygen Convening) ülkemiz adına konuşmacı olarak davet edilmemiz sektördeki deneyimimizi bir kez daha ispatlamıştır.

Sizi sektörde diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir; firma olarak farkınızı nasıl ifade edersiniz?

Medikal Oksijen ve Azot jeneratörü imalatındaki Ar-Ge çalışmalarımızda TÜBİTAK ve KOSGEB’den aldığımız ödül ve destekler ile kalite standartlarımızı yükselterek sektördeki güvenilirliğimizi daha da arttırdık. Dünyanın en büyük oksijen üretim sistemini üreterek (saatte 140 m3 medikal oksijen üretimi) sektörde bir ilke imza attık.

Ürünlerimiz dünyada en düşük düzeyde elektrik harcayarak saf ortam havasından en fazla medikal oksijen gazı üretimi sağlamaktadır. Satışlarımızda müşterilerimiz tarafından tercih edilmemizin en büyük nedeni; teknik ve kalite üstünlüğümüzün yanı sıra, dünyada medikal oksijen üretim alanında yüksek donanımlı, yurt içi/ yurtdışından kolaylıkla ulaşılabilir, çözüm odaklı teknik servis ağına sahip olan tek firma olmamızdır.

Yurtdışı satışlarınız, kurulum yaptığınız ülkeler ve ihracat hacmi konusunda nasıl bir noktadasınız?

Amerika, Yunanistan, Romanya dahil 35 ülkeye ihracatımız var. Firmamız 2017 yılında dünyanın en büyük medikal oksijen gazı üretim ve tüp dolum tesisi ihalesini kazanmış olup, sistemlerimiz şu anda aktif olarak çalışmakta. İlgili proje sonucunda Uganda devletinin bütün hastanelerinde Türk malı medikal oksijen üretim sistemlerimiz kullanılıyor.

Aynı zamanda firmamız IHH, Maltezer, USAID, QuatarFoundatıon, Clinton Afrika organizasyonlarının çözüm ortağıdır.

Dünya Medikal Oksijen temini konusunda önemli bir yeri olan Bill & Melinda Gates Foundation kuruluşunun da firmamızla dünyada ortak çalışmaları mevcut.

Sektörel Yayın/Ümit ÖZDEMİR

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER