Kendiniz üretin, tasarruf edin

Kurduğu 311 azot ve oksijen jeneratör sistemiyle Türkiye’de en çok gaz jeneratör sistemi kurmuş ve sorunsuz işletme için önleyici bakımları ve onarımları eksiksiz yerine getirmiş olan İdeal Makina, sistemlerinde kullandığı ekipmanları dünyanın en iyi markalarından seçiyor.

Kendiniz üretin, tasarruf edin

İdeal Makina kurulduğu 2004 yılında bugüne, azot ve oksijen jeneratör sistemleri konusunda uzmanlaşmış 38 kişilik kadrosuyla Türkiye ve yurtdışında hizmet vermeye devam ediyor.

Üretim proseslerinde çeşitli amaçlarla nitrojen ve oksijen gazları tüketen müşterilerinin, gazların tedarikini tüplerle veya dökme sıvı tanklarla satın almak yerine kendi tesislerinde mevcut kompresörlerinin basınçlı havasından ayrıştırarak çok daha ucuza mal ettiklerini belirten İdeal Makina Genel Müdürü Alpaslan Tekin, bu noktada firmalarının tercih edildiğine dikkat çekiyor.

İdeal Makinanın, gaz tüketicisinin tüketim değerlerini ve şeklini dikkatlice inceleyip, en uygun azot veya oksijen jeneratör sistemini tasarlayarak 10 yıl performans garantisi verdiği, terzi işi çözümünü sunduğunu belirten Tekin, “Teknik ve ticari olarak en doğru çözüm sunmamızın ana kaynağı; geçen 14 yıl içerisinde gaz tüketicisinin gaz kullanım proseslerini çok iyi öğrenip, sahada sistemlerimizin kurulumunu da kendimiz yaparak uzmanlaşmamızdır” diyor.

Türkiye ve Balkanların en büyük PSA Azot Jeneratör Sistemi

“Kendi mühendislerimizce her bir proje ayrıca ele alınıp tasarlanır ve ekipman seçiminde en iyiler bir araya getirilerek onlarca yıl güvenle çalışacak azot ve oksijen jeneratör sistemleri üretilir” diyen Tekin, hizmet verdikleri sektörleri ve yaptıkları projeleri;

“Azot jeneratörlerimizin kullanıldığı başlıca sektörler; gıda, kimya, ısıl işlem, elektronik, havacılık, maden, lazer kesim tezgahları, kablo ve tel, denizcilik, enerji santralleri, ilaç ve plastik enjeksiyondur. Oksijen jeneratörlerimiz ise hastaneler, balık çiftlikleri, taş yünü imalatıdır.

Türkiye ve Balkanların en büyük PSA Azot Jeneratör Sistemi’ni 2017 yılında Petlas Lastik- Kırşehir Fabrikası’nda kurduk. 1.800 Nm3/h kapasite, 30 barg basınç ve %99,99 saflıkta üretilen azot gazımız sayesinde lastik şişirme işleminde buhar yerine azot kullanılarak yapılan tasarruf ülke ekonomisine sağlanan katkılardan birisi oldu.

Arçelik, Vestel, Ülker, Konya Şeker, THY, TAI-TUSAŞ, Şölen Çikolata, Kraft Gıda, Papağan Kuruyemiş, Hes Kablo, Has Çelik, ErPiliç, ENKA, Çalık Enerji, Özdoğu Maden, Tüprag Maden, Nuri Körüstan Lazer, Teknik Lazer, MKE, Karel Elektronik, Siemens Türkiye, Aksa Akrilik, Henkel Kimya, Akdeniz Kimya, İba Valresa, Kanca El Aletleri aklıma gelen İdeal Makine Azot ve Oksijen Sistemleri kullanıcılarıdır” sözleri ile açıklıyor ve ekliyor; “Azot ve oksijen gazı satınalmak yerine İdeal Makina gaz jeneratörleriyle çok daha ucuza kendiniz üretin, tasarruf edin.”

 

Sektörel Yayın/Ümit ÖZDEMİR

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER