Mikropor'un amacı ; Dünya standartları üzerinde üretim yapmak

Her geçen gün daha fazla azot tüketen ilaç, metal, kimya, plastik gibi sektörler kendi azotunu kendi üretme yoluna gidiyor. Bunun için yapılması gereken şey de oldukça kolay; bir azot jeneratörü sahibi olmak.

Mikropor'un amacı ; Dünya standartları üzerinde üretim yapmak

Türkiye’de üretim yapan Mikropor, azot jeneratörü, hava kurutucusu ve filtrasyon ürünlerini 147 ülkeye ihraç etmenin haklı gururunu yaşıyor. Azot üretimi konusunda teknolojik yenilikleri sürekli takip eden, daha verimli hava-azot oranları için Ar-Ge çalışmaları yapan ve yurtdışından ithal edilen malzemelerin yerli üretimi için çalışmalar sürdüren firmanın ana amaçlarından biri; yüzde 100 yerli, teknolojik ve dünya standartları üzerinde üretim yapmak.

İstenilen saflıkta azot elde etmek mümkün

Firmaların artık gaz şirketlerine bağımlı kalmaksızın, bir azot jeneratörü sahibi olarak kendi azot ihtiyaçlarını kendilerinin karşılamayı tercih ettiklerini belirten Mikropor A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Volkan Ayhan; basınçlı hava üreten bir kompresörün arkasına konan hava kurutucu ve azot jeneratörü sayesinde işletmenin ihtiyacı olan saflıkta azot elde edilebileceğine dikkat çekiyor.

0,2Nm3/h debiden 2500Nm3/h debiye kadar istenilen saflıkta (%95- %99,999) azot üretimi sağlayan azot jeneratörleri ürettiklerine vurgu yapan Ayhan, sistemlerinde elektrik gereksinimlerinin 0.1kW’dan daha düşük olduğunu belirtiyor.

Tüm sistemi kontrol etmek için dokunmatik ekran ve PLC bulunduğunu vurgulayan Ayhan, azot jeneratörlerinde standart paket olarak azot depolama tankı, aktif karbon kulesi ve partikül filtrelerinin olduğunu; kendi tasarımları ve üretimleri olan, basınç boşaltılırken sesi azaltmak için özel tasarlanan bir susturucu kullandıklarını da ekliyor.

Sektörel Yayın/Ümit ÖZDEMİR

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });