İBB Çocuk Meclisi'nden kitap okuma etkinliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, Kütüphane Haftası’nda kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenledi.

İBB Çocuk Meclisi'nden kitap okuma etkinliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, 54. Kütüphane Haftası kapsamında kitap okuma etkinliği düzenledi. Çocuk Meclisi üyeleri, farkındalık oluşturmak için Kadıköy Meydanı’nda ve Şehir Hatları Kadıköy-Eminönü ve Kadıköy-Beşiktaş hatlarında kitap okudular.

 İstanbul'un farklı ilçelerinden gelen yaklaşık 150 Çocuk Meclisi üyesinin katıldığı etkinlik kapsamında Kadıköy Meydanı'nda Sahnebüs kuruldu. Sahnebüsin içinde ve meydanda kitap okuyan çocuklar, kitap okuma farkındalığı oluşturdular.

Meclis üyeleri alandan geçenlere neden etkinliği düzenlediklerini anlattılar, kitap okumanın önemine dikkat çektiler. Etkinlik sırasında "oku" yazılı rozetlerle birlikte çeşitli kitaplar ve çocuk dergileri hediye edildi.

İBB Çocuk Meclisi ayrıca Eminönü ve Beşiktaş vapurlarına bindiler. Şehir Hatları Vapurları’nda da kitap okuma etkinliği düzenleyen çocuklar yolculara kitap ve rozet dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER