Bitcoin'de düşüş devam ediyor

Bitcoin'de düşüşün hızlanmasıyla birlikte, Şubat ayından bu yana en düşük seviyesine indi. Bitcoin, 2 günde 1000 dolardan fazla düşerken, dijital para birimlerinin kalıcılığı konusundaki endişeler yeniden gündeme gelmeye başladı.

Bitcoin'de düşüş devam ediyor

Bitcoin'deki erime hızlandı ve Bitcoin kuru Şubat ayından bu yana en düşük seviyesine indi. Bu durum kripto paraların geleneksel para birimleri karşısındaki uzun süreli devam edebilme endişelerini tekrar gündeme getirdi.

Bitcoin Salı günü yüzde 4.6 düştü ve 6,450 dolardan işlem gördü. Bitcoin geçen Aralık ayında 19,511 dolardan işlem görüyordu. O tarihten bu yana dijital para yüzde 50'den fazla değer kaybetti.

Düşüş trendinin devamı

Bloomberg'in haberine göre, Teksas merkezli Multicoin Capital'da kripto hedge (serbest yatırım) fonu yöneticisi Kyle Samani, "Bu düşüş herhangi bir gelişme kaynaklı değil, sadece 2017'den sonra başlayan düşüş trendi" yorumu yaptı. Samani, "Nisan'da 9,000 dolardan Bitcoin alan pek çok insan zararlarını hiçbir zaman kapatamayacaklarını anladı ve satışa geçti" dedi.

bloomberg

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });