İşte Ege'nin ilk Millet Kıraathanesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Millet Kıraathaneleri projesini açıklamasının ardından Ege bölgesinin ilk Millet Kıraathanesi Manisa Yunusemre'de açıldı. Erdoğan'ın vaat ettiği şekilde kıraathaneye gelenlere ücretsiz çay ve kek ikram edilecek.

İşte Ege'nin ilk Millet Kıraathanesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde müjdesi verilen Millet Kıraathanesinin ilklerinden biri Manisa’nın Yunusemre Belediyesi tarafından açıldı. Yunusemre Belediyesi Millet Kıraathanesi adıyla açılışı yapılan kıraathaneye gelecek olan vatandaşlar nezih bir ortamda bir yandan kitap okurken bir yandan da ücretsiz bir şekilde çay içip keklerini yiyebilecek.

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Kaynak Mahallesi'nde geçmişte çocuk kütüphanesi olarak kullanıldıktan sonra atıl bir vaziyette kalan Haydar Bayçin Kütüphanesini milletin hizmetine sunmak için restore eden Yunusemre Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Kıraathaneleri projesini açıklamasının ardından binayı Manisa’nın ve Ege Bölgesinin ilk Millet Kıraathanesi olarak hizmete açtı. Yunusemre Belediyesi Millet Kıraathanesi'nin açılışına Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcıları, belediye çalışanları davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Hayırlı bir iş, hayırlı bir düşünce

Millet Kıraathanesi Projesinin muhalefet tarafından polemik konusu edildiğini kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Burası bir kıraathane. Son dönemlerde Cumhurbaşkanımızın ‘Millet Kıraathaneleri’ fikrini ortaya atmasından sonra maalesef muhalefet tarafından çok speküle eldi, polemik konusu haline getirildi. Hayırlı bir iş, hayırlı bir düşünce olarak Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği bu husus seçim meydanlarında muhalefetin ağzına sakız yapıldı" dedi.

Muhalefet liderlerinin "Keki ben vereceğim", "Çayı ben bedava vereceğim" gibi cahilce konuştuğunu savunan Çerçi, halkın bir çay dahi içmeye gittiğinde dağarcığına bir şeyler eklemesi, kültürünü geliştirmesi, kendi kimliğini bulacak bilgiye ulaşmasının mümkün olacağını söyledi.

'Ortam çok güzel, sürekli gelirim'

Projenin çok iyi düşünülmüş bir proje olduğunu ve bundan sonra sürekli Millet Kıraathanesi'ne geleceğini kaydeden Hüseyin Pala isimli vatandaş, "Ortam çok güzel. Buraya ilgi arttıkça daha iyi olmasını bekliyoruz. Benim evim de buraya yakın, her zaman gelirim. Gençlerimiz kahvehanelere gidip boş vakit geçirmek yerine böyle yerlere gelirse hem okurlar hem de birbirleriyle tanışma imkanı bulurlar" dedi.

Yapılan açılışın ardından Millet Kıraathanesini gezen davetliler ve vatandaşlar hem projeyi ortaya koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hem de projenin bir an önce hayata geçmesini sağlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'ye teşekkür etti.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });