Mahalleye bekçi geldi

Mahalle bekçileri yıllar sonra yeniden Ankara sokaklarında. Bin gece bekçisi iş başı yaparak, sokaklarda devriyeye çıkmaya başladı. Mahalle bekçileri, başta hırsızlık olmak üzere asayiş olaylarında görev alacak.

Mahalleye bekçi geldi

Ankara’da mahalle aralarında ve çarşılarda görev yapacak gece bekçileri, iş başı yaptı. Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak bin gece bekçisi, Özel Harekat polislerince verilen 5 haftalık eğitimin ardından bu gece ilk düdüklerini çaldı.

Polis merkezi amirliklerinde, bağlı bulundukları emniyet amirlerinden talimatlarını alan gece kartalları, mıntıkalarına dağılarak kontrollere başladı. Keçiören ilçesindeki Ufuktepe Polis Merkezi Amirliğindeki uygulamalarda İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Esentürk ile Keçiören İlçe Emniyet Müdürü Arif Hakan Tandoğan da yer aldı.

İlk gün devriyesine çıktılar

Şehrin dört bir yanında sabahın ilk saatlerine kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler de eşlik etti. Her mahallede en az iki kişi olarak nöbet tutacak bekçiler, ana ve ara arterlerde özellikle hırsızlık olaylarına karşı mücadele verecek.

Mahalledeki parklarda ve ara sokaklarda ilk devriyelerini atan bekçiler, vatandaşlarla selamlaşıp, kendilerini tanıttı. Mahalle sakinleri, uzun yıllar sonra yeniden mahallerde bekçilerin olmasının ve vatandaşların güvenliğini sağlamasının memnuniyet verici olduğunu söylediler.

İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });