'Kıbrıs gazisi' İsmail Gül'e mezarda iade-i saygınlık

Darbe girişimi sonrası duyuru edilen olağanüstü hal (OHAL) kararnamesi ile ihraç edilen, 11 Aralık 2017'de hayatını 'er' olarak kaybeden 'Kıbrıs gazisi' İsmail Gül'e mezarda iade-i saygınlık yapıldı. Gül'ün eşi, "Büyük bir hata yapılmıştı. Bu hata ölümüne sebep oldu" dedi.

'Kıbrıs gazisi' İsmail Gül'e mezarda iade-i saygınlık


İsmail Gül’ün ihracına sebep olarak diş hekimi oğlu Ahmet Gül’ün telefonunda ByLock yazılımı olması gösterildi. Ancak kısa süre sonra Ahmet Gül’ün FETÖ’nün soruşturmaları sulandırmak için kullandığı ifade edilen ‘Mor Beyin’ kumpası mağduru olduğu anlaşıldı. 
Gül, bu sırada hastalanarak hayatını kaybetti. Gül'e son çıkan KHK ile iade-i itibar yapıldı.

Yüzünü bile görmemiştim

Hürriyet'ten Eyüp Serbest'in haberine göre, Gül’ün 47 yıllık eşi Sevinç Gül yaşadıklarını şöyle anlattı:

“O yaz güzel geçiyordu. Denize giriyor, çıkıyordu. Bir gece yarısı yakın bir akrabamız arayıp listeyi haber verdi. Eşimin yüzünün ne hale geldiğini anlatamam. Kıbrıs’tan geldiğinde bile yüzünü böyle görmemiştim. Büyük bir hata yapılmıştı. Bu hata ölümüne sebep oldu. Muhteşem bir insandı. Ailesine ve devletine çok bağlıydı. Bu olaydan sonra rahatsızlandı. Benim de bacak damarlarım tıkandı. 20 gün hastanede yattım. Er olarak gömüldüğü mezarda albay oldu. Çok büyük yanlışlık yapıldı.”

kaynak:sputnik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });