Bedelli askerlikte yeni gelişmeler

Başbakan Binali Yıldırım'ın bedelli askerlik için şartlar olduğunu söylemesinin ardından, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da bedelli askerlikle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Askerlik süresini kısaltmak ve bedelli askerlik seçim sonrası gündeme gelebilir.

Bedelli askerlikte yeni gelişmeler

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Haber Türk'te yayınlanan bir programda bedelli askerlik hakkında bilgi verdi. Elitaş, yeni hükümetin seçimden sonra ilk gündemlerinden birinin bedelli askerlik olacağını söyledi. Yeni bir kanun çıkarılabileceğini söyleyen Elitaş, "Ya TSK'nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak" diye konuştu.

Yıldırım 'bence şartlar oluştu' demişti

Habertürk TV ve Bloomberg HT ortak yayınında konuşan Başbakan Yıldırım, bedelli askerlik konusunda olumlu mesajlar vermişti. Pazartesi akşamı yapılan yayına katılan Yıldırım, "Bir birikim var bunu bedelli ile sadece çözmek mümkün değil. Bütün boyutları ile ele almak lazım. Bence şartlar oluştu" demişti.

İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });