Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı istifa etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Ali Arif Özzeybek, istifasına ilişkin dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sundu.

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı istifa etti

Dilekçede, çağrı üzerine 2011'de başdanışmanlık görevini kabul ettiğini belirten Özzeybek, o tarihten bugüne dek vizyoner projelerin oluşturulması için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

CHP içinde demokrasi ve özgürlükler temelinde atılacak adımlarla, toplumsal ve siyasi hayatın yeninden barışçıl bir iklime kavuşacağına inandığına dikkati çeken Özzeybek, şunları kaydetti:

"Parti liderliğinin politika yapma biçimı, beni ve ihtimal ki temiz his ve kanaatlerle CHP ailesine katılmış sayısız yurttaşı da hayal kırıklığına uğrattı. Bu şartlar altında yurttaşlara söyleyecek yeni sözlerimiz kalmadı. Siyaset çözüm üretmek için vardır ve üretemediğinde halkın önünden çekilmek siyasi terbiye gereğidir. İnandırıcılık krizi son olarak 24 Haziran seçimlerinde açıkça ortaya çıktığı üzere sayısız seçim yenilgisini de bununla beraber getirdi. Sayın Kılıçdaroğlu, bu kötü gidişi durduracak hiçbir ciddi tedbir almadı.

Özgürlük, demokrasi, hakkaniyet, bereket ve toplumsal barış ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir politikaçi olarak CHP içinde politika yapma olanağım günden güne tükendi. Tüm bu sebeplerle CHP üyeliğinden ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinde istifa ediyorum."

Dünya

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });