Hidromek ile Çankaya Üniversitesi işbirliği devam ediyor

12 Aralık 2017 tarihinde HİDROMEK’in Sincan Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Genel Müdürlüğü’nde HİDROMEK ve Çankaya Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Hidromek ile Çankaya Üniversitesi işbirliği devam ediyor

Hidromek ve Çankaya Üniversitesi 2014 yılında başlatılan çalışmanın devamı olarak, yeni ve kapsamı genişletilmiş bir işbirliği protokolüne imza attı. Bu kapsamda, ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan mühendislik konularında yeni projeler üzerinde çalışmalara başlandı.

 HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Basri Bozkurt ve Çankaya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Selçuk Geçim’in katılımlarıyla gerçekleşen “İş Makineleri Opsiyon Programı” protokolüne HİDROMEK yöneticileri ile Çankaya Üniversitesi akademisyenleri ve yetkilileri de katıldı. İmzalanan “İş Makineleri Opsiyon Programı” protokolü ile Çankaya Üniversitesi Makine ve Mekatronik Mühendisliği bölümü 2.sınıf öğrencilerinden “İş Makinesi Opsiyonunu” seçenler, üniversitede aldıkları iş makinelerine yönelik derslerin yanı sıra uzun dönem staj, bitirme projeleri ve katıldıkları teknik eğitim programları ile iş makineleri alanında uzmanlaşıyorlar. 

İlk olarak 2014 yılında imzalanan protokol kapsamında olan öğrenciler 2016 yılında mezun oldu ve 13 mühendis HİDROMEK bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 

Üniversite-sanayi iş birliği ile ortak projeler geliştirmek ve teorik bilgisinin yanı sıra uygulamalı bilgi birikimi olan mühendislerin yetişmesini sağlamak amacıyla yapılan bu iş birliği ile ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan mühendislik konularında uzmanlaşmayı hedefleyen yeni projeler üzerinde çalışmalara başlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER