İSKİD, 2018 Yılı Fuar programı hızlı başlıyor

12 mühendislik fakültesinden yaklaşık 500 öğrencinin ka-tılımıyla İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü Etkinliği 24 Ekim 2017 tarihinde TMMOB Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti.

İSKİD, 2018 Yılı Fuar programı hızlı başlıyor

İSKİD 25. Yılını, üyeleri, sektör temsilcileri ve dostlarıyla birlikte kutladı.18 Kasım 2017 tarihinde Conrad Istanbul Bosphorus Hotel’de yapılan İSKİD 25. Yıl Gala Gecesi’ne başta İSKİD üyeleri olmak üzere, sektör paydaşları ve İSKİD dostları katıldı. 

İSKİD, İthalattaki Güncel Uygulamalar Konulu Çalıştay Düzenledi


İSKİD, 24 Kasım 2017 tarihinde üyesi Daikin’in ev sahipliğin-de İthalattaki Güncel Uygulamalar konulu çalıştay düzenle-di. Toplantıya katılan İSKİD Üyeleri ithalatta yaşanan sorun-larını yetkililerle görüşme ve çözüm üretme fırsatı buldular.  

İSKİD, TÜMKAF’ın Düzenlediği Kariyer Fuarında Yer Aldı.

Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı (TÜMKAF), mühendislik, sanayi ve teknoloji alanında faaliyet gösteren firmalar, kamu, teknoloji kuruluşları ve öğrencilerin katılımı ile BJK ev sahipli-ğinde Vodafone Arena’da 16-17 Kasım’da gerçekleştirildi.  

İSKİD’den Üyelerine ve Sektöre Yönelik ARGE Destekleri Semineri Düzenlendi.

İSKİD Üniversite Sanayi ve Burs Komisyonu tarafından, son zamanlarda yürürlüğe giren AR-GE yönetmelikleri ve buna bağlı olarak devlet destekleri konusunda sektörü ve üyelerini bilgilendirmek amacıyla 21 Eylül 2017 tarihinde Point Otel’de ARGE Destekleri Seminerini gerçekleştirdi.  

İSKİD, Üyelerine Rekabet Hukuku Eğitimi verildi.

8 Aralık Cuma Günü İSKİD üyesi Arçelik ev sahipliğinde Rekabet Kurumu yetkililerince, İSKİD üyelerine “Rekabet Hukuku Eğitimi” verildi.

URGE Faaliyetleri Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Üretimde ve Hizmette YALIN eğitimi, 5 Temmuz 2017 Çarşamba günü URGE projesine katılan firmalarla Radisson Blu Şişli Hotel'de gerçekleştirildi.

Tüm dünyada kullanımı yaygınlaşmakta olan REVİT MEP programının etkin olarak kullanılması için tasarlanan eği-timler 22 Temmuz-19 Ağustos 2017 tarihleri arasında tasarımcılar için, 9-16 Eylül 2017 tarihleri arasında İmalatçılar için gerçekleştirildi.

ERP uygulamalarının tanıtımına yönelik eğitim 28 Eylül 2017 tarihinde yapıldı.

Dünyada İnşaat sektöründe ve buna bağlı olarak İklimlendirme sektöründe yaygın olarak kullanılmakta olan BIM süreçlerinin uygulanması için planlanan danışmanlık çalışmamız 30 Ekim 2017 tarihinde başlatıldı.
 
EUROVENT Commission ve EUROMENT Middle East Toplantılarına Katılım Sağlandı.

EUROVENT çalışmalarını takip eden İSKİD, 15 Kasım tari-hinde EUROVENT Derneği komisyon toplantısına katıla-rak hazırlanan AB Regülasyonlarında İSKİD üyelerinin gö-rüşlerini iletti. Ayrıca Derneğimiz, EUROVENT Middle East toplantılarına da katılarak Orta Doğu’da Avrupa Birliği Standartlarının kabul görmesi çalışmalarına da destek vermektedir.

İSKİD Endüstriyel ve Ticari Soğutma Komisyonu Kuruyor.

Ülkemizde giderek önem kazanan, soğutma sistemleri, soğuk zincir, gıda-ilaç saklama ve nakliye koşullarının iyileş-tirilmesi çalışmalarında hızlı ve doğru kararlar alınması gerektiği ihtiyacı ile komisyonun kurulmasına karar verildi. İSKİD üyelerine yapılan çağrı sonucunda komisyonun ilk toplantısı 26 Aralıkta yapılacak.

İSKİD, ÜSİB Çalışmaları çerçevesinde burs almaya hak kazanan bursiyerlerini seçti.

2017-2018 Döneminde sektöre ilgi duyan, ve sektörde çalışmak isteyen başırılı öğrencilerle yapılan görüşmelerde burs alacak öğrenciler belirlendi. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden 6 öğrenci İSKİD Burslarını almaya başladılar.

İSKİD, 2018 Yılında katılacağı Fuar Takvimini Belirledi.

İSKİD, 2018 Yılı Fuar programı hızlı başlıyor. İlk olarak 7-10 Şubat ISK SODEX Fuarı ile başlayacak Fuar katılımları,

27 Şubat-2 Mart tarihlerinde Moskova Climate World; 28 Şubat-2 Mart Taşkent Aquatherm; 13-16 Mart Milano Mostra Convegno ile devam edecek.

Yılın 2. Yarısında katılım sağlanması planlanan fuarlar ise 16-18 Ekim Numberg Chillventa ve 26-29 Kasım Dubai Big 5 olarak belirlendi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER