Hakan Karsak: Oyunculuk sadece kol kası çıkarmak değil

İyi bir oyuncunun kendini sürekli geliştirmesi gerektiğini belirten Hakan Karsak “Brecht eğitimi aldım ama Stanislavski tekniğini de bilmeliyim çünkü çalışacağım kişiler benden herhangi bir yöntemle oyunculuk yapmamı isteyebilir. Oyunculuk sadece kol kası çıkarmak demek değil” diyor.

Hakan Karsak: Oyunculuk sadece kol kası çıkarmak değil

Film, dizi ve tiyatro oyuncusu Hakan Karsak, son yılların en çok konuşulan isimlerinden. Üniversitede inşaat ile felsefe bölümlerini okudu ama o her zaman oyunculuk yapmak istedi. “Her şeyden önce de babam sinemacıydı, makinistti. Çocukluğumdan beri sinemanın içinde büyüdüm. Oyunculuk beni hep cezbetti” diyen Karsak, bugüne kadar birçok yapımda rol aldı.

2 en iyi erkek oyuncu ödülünün sahib 

İnşaat ve felsefe mezunu olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin enişte karakterini canlandıran Hakan Karsak, 17 sinema filminde rol almış ve bir çok başarılı dizide de kendini ispatlamış. Uluslararası İpekyolu Kısa Film Yarışmasında 3,5 Lira adlı filmdeki başarılı performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülü ve Fransa'da baş rollerinde oynadığı Patika filmiyle de Boğaziçi Film Festivalinde yine en iyi erkek oyuncu ödülünün de sahibi oldu. ''Enstrümanım bedenim. Performans dediğimiz şeye yalnızca hareketleriniz değil, duygularınızı da katmalısınız.'' diyen usta oyuncu, ''Oyunculuk sadece spor yapıp kol kası çıkarmak demek değildir. Bir oyuncu gelişime açık olmalı. Sadece bir tekniğe kendiniz

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });