Canlı hayvan taşıma aracına yoğun ilgi

Türkiye’de üretilen ilk ve tek Canlı Hayvan Taşıma Aracı ile sektöründe çıtaları yükselten OKT TRAILER, ı Uluslararası Aydın 6. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarına katıldı

Canlı hayvan taşıma aracına yoğun ilgi

Türkiye’nin araç üstü ekipman ve semi treyler üretiminde önde gelen markalarından OKT Trailer, 15-18 Şubat 2018 tarihlerinde Aydın Tariş pamuk depolarında gerçekleşen Tarım ve Hayvancılık Fuarında tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı.

Tanker, silobas ve damper üretiminde dünya standartlarında üretim kalitesi,  müşteri memnuniyeti odaklı satış - satış sonrası hizmetleri ile ülke genelinde ve Dünya’da geniş bir yelpazede yer alan OKT TRAILER, Hayvancılık Sektörü’ nün beklentilerini dikkate alıyor. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan, 28152 sayılı ve 24 Aralık 2011 tarihli resmi gazetede yayınlanan ilgili maddelere (9-12-16-19-20-24-25-26-27-28-46-47-52. Maddeler) istinaden  yürürlüğe giren; “Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması” başlıklı yönetmeliğin tüm gereklerini yerine getiren OKT, ürettiği Canlı Hayvan Taşıma Aracı ile ağırlık ve cinslerine göre; 40-90 adet büyükbaş, 280-300 adet küçükbaş hayvanın nakline imkân sağlamaktadır.

İşte Canlı Hayvan Taşıma Aracını üstün kılan özellikler;

Hayvanların iniş-binişini kolaylaştıran ve hızlandıran donanım 

Portatif yan bariyerler ile yönlendirme ve koruma sağlayan, kaymayı engelleyen yükleme rampası ya da lifti, hayvanların araca kolay ve hızlı bir şekilde iniş - binişini sağlar. Hafif ve korozyona dayanıklı alüminyum gövde
Tamamı alüminyum malzemeden imal edilen Canlı Hayvan Taşıma Aracı bu özelliği ile hafif, darbelere dayanımlı, korozyona karşı korumalı, uzun ömürlü ve hijyen koşullarına uygundur. 

Kaymaz zemin
OKT Canlı Hayvan Taşıma Aracı’nın tüm zeminleri, özel çizgi desenli yassı levhadan imal edilerek, hayvanların gerek iniş-binişi gerekse nakli sırasında kaymaları engellenmiştir. 

Çok Katlı Taşıma İmkânı

Hayvan cins ve boylarına göre, hidrolik sistem ile yukarı-aşağı hareketi ayarlanabilen, yük dengesini sağlayan, hareketli ya da sabit kat platformları ile ergonomik kullanım. 

Hayvanların güvenliğini sağlayan bölme kapıları

Hayvanları taşıma sırasında araç ve yol durumuna bağlı oluşabilecek sarsıntılarda hayvanların birbirine olan temasını, yaralanmalarını ve zarar görmelerini engeller. 

Birbirinden bağımsız ön ve arka çatı

Araç gövdesi ile bütünsellik sağlayan, yalıtımlı, sabit ya da isteğe göre hidrolik sistem ile yükseltilebilen, yükseltildiğinde doğal havalandırma sağlayan çatı, taşıma kapasitesini de arttırır. 

Kilit mekanizmalı gözetleme pencereleri ve kızaklı pencere kapakları

Hayvanların araçtan düşmesini önleyecek ve hareketliliğin yarattığı zorlamalara dayanabilecek özellikte tasarlanmış veteriner gözetleme pencereleri. Açık, yarı açık, kapalı pozisyona alınabilen

kızaklı pencere kapakları ile doğal havalandırma sağlar.

Özel havalandırma fanlarıİklim koşullarının uygun olmadığı zamanlarda elektrik kontrollü sistem ile devreye alınabilen özel havalandırma fanları temiz hava ihtiyacını kesintisiz olarak sağlar. 

Sulama Sistemi

Yükleme kapasitesine uygun, alüminyum gövdeli su tankı ve gövde üzerine yerleştirilmiş su besleme ve emzikleme hattı, hayvanların su ihtiyacını taşıma sırasında da karşılar.
İdrar ve dışkı sızıntısını asgariye indiren çıkışlar

Zemin döşemesi, idrar ve dışkı sızıntısını asgariye indiren özel kanal ve çıkışlara sahiptir. Aynı zamanda, hayvanın idrar ve dışkısından etkilenmeyecek özelliktedir. Böylelikle hayvan sağlığı nakil sırasında da korunmuş olur.
Hayvanların kontrol, bakım ve güvenlikleri için aydınlatma imkânı

İç aydınlatmada led lambalar, dış aydınlatmada projektör lambalar, gerek hayvanların iniş-binişi sırasında gerekse hayvanların kontrolü ve bakımı sırasında yeterli aydınlatma sağlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER