Euro Gıda, İhracatın Yıldızları Ödülüyle şampiyonlar liginde

Ege İhracatçı Birlikleri’nin her yıl düzenlediği ve sektörlerinde sağladıkları ihracat başarısıyla öne çıkan üyelerine atfettiği İhracatın Yıldızları Ödül’leri sahiplerini buldu.

Euro Gıda, İhracatın Yıldızları Ödülüyle şampiyonlar liginde

Global pazarın en yenilikçi şirketlerinden biri olan ve tarımsal gıda ürünlerini en kısa zamanda yenilikçi yaklaşımlarla işleyerek, sağlıklı ambalajlarda dünyadaki birçok farklı damak zevklerine sunan Euro Gıda, 2017 yılındaki ihracat başarısıyla kendi sektörünün en başarılı ihracat yapan firması olarak ödül almaya hak kazandı.

İzmir Swissotel'de gerçekleştirilen ve Türkiye İhracatına 2017 yılında 5.5 milyar dolarlık katkı sağlayan 56 üyenin ödüllendirildiği Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonu "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni"nde ihracatçılara ödüllerini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk verdi.

Salatalık ve kornişon Euro Gıda güvencesiyle dünya pazarında

Ürettiği 400’den fazla ürün çeşidiyle gıda sektörünün Türkiye ve dünya pazarında güçlü bir yere sahip olan Euro Gıda, özellikle salatalık ve kornişon turşu olmak üzere birçok farklı ürün özelinde gerçekleştirdiği ihracatla Avrupa’nın birçok ülkesinde adını altın harflerle yazdırmaya devam ediyor.

Toplam üretiminin %60’ını ihraç eden Euro Gıda, 2017 yılında gerçekleştirdiği ihracatının mükafatı olan İhracatın Yıldızları Ödülü’yle birlikte kendi sektörlerinde başarı göstermiş 56 firmadan oluşan şampiyonlar ligindeki yerini aldı.

.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER