Fayda odaklı çözümlerin adresi: E-GÜVEN

Türkiye’nin ilk ve lider elektronik ve mobil imza hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, ana odağında e-imza olmak üzere, gelişen teknolojiye ve eğilimlere uygun, kullanıcı dostu çözümleriyle kurumlara özel projeler geliştiriyor; bireylerin hayatını kolaylaştırıyor.

Fayda odaklı çözümlerin adresi: E-GÜVEN


Türkiye elektronik imza pazarında özel sektöre hizmet veren şirketler arasında yaklaşık yüzde 70’lik pazar payıyla lider konumda yer alan E-GÜVEN, en başarılı teknoloji şirketlerinin ödüllendirildiği “Deloitte Fast 50” 2017 programında ilk 50 şirket arasında yer aldı. Firma, 2018’de ikinci internet devrimi olarak nitelendirilen Blockchain ile e-imzayı entegre ederek bir ilke daha imza atacak.

Zaman, enerji ve para tasarrufu
5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında yasal düzenlemesi yapılan e-imza, ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip ve elektronik ortamda gerçekleştirilen işlemlerde kişilerin kimlik bilgilerinin doğruluğunu garantiliyor. Kimlik doğrulama, bankacılık, e-devlet, ihracat, eğitim, sağlık gibi birçok alanda ve farklı işlemlerde kullanılan e-imza; zaman, iş gücü ve maliyet avantajı sunuyor. E-imza ile adres değişikliği bildirimi ve iş yeri adresi değiştirme gibi işlemler de kolayca yapılabiliyor. Standart bir şirkette imza süreci ortalama 3 günde tamamlanabilirken, e-imza ile entegre uygulamalarla ise bu süre 1 saate düşüyor. E-GÜVEN, kâğıtsız hayatı mümkün kılan, enerji, zaman ve para tasarrufu sağlayan çözümleriyle kurumların en değerli hazinesi olan veri ve emeklerinin de korunmasına yardımcı oluyor.

Maliyetler yüzde 50 azaltılıyor

Ayda ortalama 500 bin mobil imzalama ve 25 milyon doğrulama işlemi gerçekleştiren E-GÜVEN, sektördeki mobil imza sertifikalarının yaklaşık yüzde 100’ünü üretiyor. Firma, ıslak imzalı iş süreçlerini elektronik ortama taşıyarak kâğıt ve kargo maliyetlerinde yüzde 50’ye varan tasarruf elde edilmesini sağlıyor.
Talep ve eğilimlere odaklanarak e-imza, mobil imza ve zaman damgasının kullanabileceği yeni platformlar oluşturan E-GÜVEN; yenilikçi vizyonuyla Signtific, Pikzum, Belgepro, İmzala-Gönder, Tasdix gibi birçok ürünü hizmete sundu. 2018’de fayda odaklı, hayata dokunan uygulamaları yaygınlaştıracağını açıklayan firma, sunduğu ürün ve hizmetleri ile e-dönüşüme öncülük ediyor ve farkındalık oluşturuyor.
 
Blockchain ile e-imzayı entegre edecek

E-GÜVEN 2018’de internetten sonra ikinci büyük devrim olarak görülen Blockchain teknolojisini de e-imza ile entegre edecek. Firma, bu projesi ile özellikle kamuyu, borsayı, bankaları, aracı kurumları ve sigorta şirketlerini adresleyecek.

E-GÜVEN 10 yılda 41 bin ağaç kurtardı

E-GÜVEN yaptığımız işin doğası gereği kâğıt tüketimini azaltıyor, sunduğu çözüm ve hizmetlerle; kâğıt, kartuş, yazıcı, kalem gibi araçları ortadan kaldırıyor veya bu ihtiyaçları azaltıyor. Aynı zamanda kâğıda dayalı postalama, fiziksel depolama ve enerji maliyetlerinde büyük tasarruf sağlıyor. Çevre konusundaki odağını; çevreye fayda sağlamak, ağaçların kesilmemesi, doğal kaynakların daha az tüketilmesi, kağıda olan ihtiyacın en aza indirilmesi ve karbon emisyonunun azaltılması şekillendiriyor. Firma bu bakış açısı ile son 10 yılda 41 bin ağaç kurtardı ve 82 bin insanın oksijen ihtiyacını karşılamış oldu.
 
Kullanım alanları hızla çoğalıyor
E-imza ve mobil imza ile yapılabilecek işlemler her geçen gün artıyor. E-imza ve mobil imzanın kullanılacağı alanların genişlemesiyle birlikte kullanıcı sayısı da artıyor. Son BTK verilerine göre, 2017 yılının ikinci çeyreğinde 2 milyon 493 bin 101 olan elektronik imza sertifika sayısı, üçüncü çeyrekte bir önceki döneme oranla yüzde 4,2 artarak 2 milyon 598 bin 408’e yükseldi. İkinci çeyrekte 458 bin 726 olan mobil imza sertifika sayısı ise yüzde 3,8 seviyesinde artış göstererek 476 bin 202’ye ulaştı. 

Sektörel Yayın/Ümit ÖZDEMİR

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER