Markalar kampanyalarla bugün rekor satış bekliyor

Babalar Günü ile Ramazan Bayramı'nın aynı döneme denk gelmesi parakende sektöründe yüzleri güldürdü. Alışverişlerin bugün yoğunlaşması ve rekor kırması bekleniyor. Markalar indirimler ve özel kampanyalar ile satışlarını artırmaya çalışıyor. İşte markaların beklentileri ve düzenledikleri avantajlı kampanyalar...

Markalar kampanyalarla bugün rekor satış bekliyor

Ramazan Bayramı, Babalar Günü ve öğrencilere yaz tatilinin ayın döneme gelmesi perakende sektöründe umutları artırdı. "Çifte bayram" diyen sektör temsilcileri, kampanyalar ve indirimler ile satışlarını artırma çabasında. Özellikle bugün satışlarda büyük artışlar bekleniyor.

Dünya gazetesinden İrem Çetingöz'ün haberine göre, Kategori Mağazacılar Derneği (KMD) Başkanı Yenal Gökyıldırım, satışlarda normal dönemlere göre yüzde 20 artış yaşanacağını söyledi. Gökyıldırım, babalar için en çok tercih edilen hediyelerin başında akıllı saatlerin, sonra tıraş makinelerinin, tabletlerin ve kahve makinelerinin geldiğini bildirdi. Karne haftasında satışlarda yüzde 15 artış olduğunu kaydeden Gökyıldırım artık karne hediyesi olarak anne ve babaların çocuklarına cep telefonu aldıklarını söyledi.

Alım gücünde iyileşme sürüyor

Bayram döneminde satışlarda gözle görülür artışların yaşandığını söyleyen Kiğılı CEO'su Hilal Suerdem, babalar gününün aynı dönemde yer almasının bu hareketliliğin daha da artmasını sağlayacağını belirtti. Babalar günü gibi özel günlerin sektörü canlandırdığını ifade eden Suerdem, "Türkiye’nin genelinde alım gücü anlamında iyileşme sürüyor ve bu Anadolu’daki tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarına da yansıyor" dedi.

İstinye Park AVM Müdürü Uğur Berk ise kurdaki dalgalanmadan dolayı piyasada durgunluk olduğunu belirterek doların yükselmesini fiyatlara yansıttıklarını kaydetti. Markaların vitrinlerindeki yüzde 30-50 arasında indirim afişlerinin dikkat çektiğini belirten Berk, bunun satışları artıracağını dile getirdi.

İşte Dünya'nın derlediği kampanyalar

- Atasay mağazalarında ve www.atasay.com'daki seçili ürünlerde yüzde 50’ye varan indirim uygulanıyor.

-Hepsiburada'da oyun bilgisayarları ve konsollarında yüzde 65, telefon ve aksesuarlarında yüzde 40, TV ve ses sistemlerinde yüzde 42, hobi ve züccaciye ve mutfak ürünlerinde yüzde 55 indirim uygulanıyor.

- Boyner'de 400 TL alışverişe 100 TL hediye çeki, kozmetik kategorisinde uygulanan her 250 TL’ye anında 50 TL indirim ve Hopi ile Boyner’de geçerli 100 TL değerinde paracık kazandırıyor. ■ Kiğılı iki adet tişört 59.98TL, iki adet gömlek 99.98 TL.

- Conrad İstanbul Bosphorus 17 Haziran Pazar günü 10:00- 14:00 saatleri arasında Summit Terrace’ta servis edilecek olan serpme kahvaltısı 90 TL.

- Teknosa'nın 8-17 Haziran arasında babalar günü için gerçekleşecek kampanyada tıraş makineleri ve erkek bakım kitlerinde yüzde 25’e varan indirimler var.

- PTT AŞ, postaya verilecek yurt içi posta kargosu ve APS kurye gönderilerinde yüzde 25 indirim uyguluyor.

- Dagi seçili ürünlerde babalar gününe yüzde 40 indirim uyguluyor.

- Marks & Spencer babalar gününe özel 6-17 Haziran tarihleri arasında her 300 TL alışverişe sezon alışverişlerinde geçerli 100 TL hediye çeki kazanma fırsatı için Marks & Spencer mağazalarında

- Vakko'da babalar gününe özel seçili ürünlerde yüzde 40, W Collection'nın seçili ürünlerinde ise yüzde 50 indirim uygulanıyor.

Dünya

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });