Turizmcilere fuar ve tanıtım desteği sürprizi

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulunun, Yurt Dışı gezim Fuarlarına katılımın ve turizm Tanıtma ve Pazarlama Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Turizmcilere fuar ve tanıtım desteği sürprizi

 Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen yurt dışı turizm fuarlarına, Bakanlık standı dışındaki grup katılımcıları için destek meblağının üst limiti 20 bin dolardan 50 bin dolara, reklam faaliyetleri için ödenecek destek tutarı da 150 bin dolardan 250 bin dolara yükseltildi.


Buna nazaran, Kültür ve gezim Bakanlığı tarafından iştirak edilen veya desteklenen yurt dışı gezim fuarlarına Bakanlık standı haricinde katılan grup olarak bölge tanıtımı yapacak katılımcıların yer kirası ile stant inşası ve dekorasyonuna ilişkin toplam giderlerin Bakanlık tarafınca uygun görülmesi halinde yüzde 50'si ödenecek. Bu miktarın üst limiti her fuar için 20 bin dolardan 50 bin dolara çıkarılırken, bireysel katılımcılar için 10 bin dolar olarak kaldı.

Reklam faaliyetlerinde ödenecek destek meblağının bireysel faaliyetler için 40 bin dolar olan üst sınırı değişmezken, grup faaliyetleri için anılan tutar 150 bin dolardan 250 bin dolara çıkarıldı.

Önceki düzenlemede desteklerden bundan önceki mali yıl içinde 1 milyon dolar ve muadili dövizi yurt dışından elde eden kuruluşlar yararlandırılırken, söz mevzusu döviz girdisi meblağı 750 bin dolara düşürüldü.

Dünya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });