Ar-Ge Merkezi İnoksan’dan ihracat atağı

Endüstriyel mutfak sektöründe ilklere imza atan ve yurtdışında gerçekleştirdiği başarılı projelerle adından sıkça söz ettiren İnoksan, üretiminin %30’unu ihraç ederek dünya devleri arasında yer alıyor. Bu yıl %15 büyüme hedefi koyduklarını söyleyen İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, çeşitli alanlara yaklaşık 7,5 milyon TL civarında bir yatırım yapacağını ifade etti.

Ar-Ge Merkezi İnoksan’dan ihracat atağı

40 yurtiçi bayisi, 80 yurtdışı satış noktası, ülke çapına yayılmış 102 yetkili servisi ve 6 büyük ilde bölge müdürlükleri bulunan İnoksan, Türkiye’nin farklı noktalarında 40 adet perakende satış noktasıyla büyümesini sürdürürken, yenilikçi çalışmalarına ve teknoloji yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Sektöre ilkleri yaşatan, yenilikçi vizyona sahip bir marka olarak faaliyetlerini sürdüren İnoksan,  geçtiğimiz yıl Türkiye'nin 453’üncü Ar-Ge merkezi olma başarısını gösterdi. Her yıl şirket cirosunun yüzde 2'sini Ar-Ge yatırımlarına ayıran mutfağın lideri; 26 kişilik Ar-Ge merkezinde 2017 yılı içerisinde, biri TÜBİTAK çalışması olan 10 yeni projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor. 


Yoğun Ar-Ge çalışmalarının ve yatırımlarının karşılığını alan İnoksan, Intelligent isimli ürünü ile tasarım alanında dünyanın en prestijli ödül kuruluşu olan IF Design Award tarafından ödüle layık görüldü. Endüstriyel mutfak sektörünün lideri, uluslararası tasarımcı ve markaların, kalite, tasarım, malzeme tercihi, inovasyon düzeyi, çevre etkisi, işlevsellik, ergonomi, kullanım amacının görselliği, güvenlik, marka değeri, evrensel tasarım kriterlerine göre değerlendirildiği IF Design Award’da dünyanın dört bir yanından binlerce ürün ve marka ile yarışarak ödül aldı.


5 kıtada 100’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç ederek, dünya arenasında da yenilikçi ürünleri ile boy gösteren İnoksan, yurtdışı fuarlarına büyük önem veriyor. Ürettiği ürünlerin %30'unu ihraç etme başarısı gösteren mutfağın lideri; 10 yılı aşkın süredir B.A.E Gulfhost Dubai, İtalya Host Milano, PIR Moscow Rusya, 2 yıldır ABD NRA Chicago, NAFEM Orlando, Suudi Arabistan Saudi Horeca Riyadh, Romanya Gastropan, Etiyopya Hotel Show Addis Ababa, 6 yıldır Singapur Food & Hotel Asia ve bu yıl ilk kez Çin’de Hotelex Shanghai fuarlarına katılıyor.

Yurtdışı fuarlarında en fazla modüler pişirme grupları, İnosmart Fırın Ailesi, bulaşık makineleri ve buzdolaplarını sergileyen İnoksan; Dubai, Milano, Suudi Arabistan, Moskova ve Romanya fuarlarında bu ekipmanlara ek olarak özel tasarım İnoksdesign açık büfe ünitelerini görücüye çıkarıyor. Fuarlarda en fazla ilgi gören ürünlerin başında ise BYM ailesi ve İnosmart fırınlar geliyor. İnosmart Steam Touch Line serisi fırınlar, dokunmatik ekranın tadına varanların büyük beğenisini topluyor. 
2017’yi ihracat yılı ilan ettiklerini dile getiren İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, “Bu yıl kendimize % 15 büyüme hedefi koyduk. Bu doğrultuda yıl içinde Ar-Ge Merkezi, bilgi teknolojileri, insan kaynakları, makine ve ekipman başta olmak üzere çeşitli alanlara yaklaşık 7,5 milyon TL civarında bir yatırım yapacağız,” şeklinde konuştu.  

Sektörel Yayın/Hüseyin BİÇER

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER