Asis Otomasyon" Cyber® TTS® ile hep bir adım önde"

Taşıt tanıma sistemlerinde dünya devi olma yolunda ilerleyen Asis Otomasyon ve Akaryakıt A.Ş.’nin Genel Müdürü Yusuf Kaya, 43 ülkeye satış yaptıklarını ve Ar-Ge’den üretime tüm süreçlerini kendi tesislerinde gerçekleştirdiklerini ifade ediyor.

Asis Otomasyon" Cyber® TTS® ile hep bir adım önde"

Asis Otomasyon ’un tarihçesinden bahsedebilir misiniz? 

ASİS faaliyetlerine, 1990 yılında bünyesinde IT ve bilişim teknolojileri konusunda hizmet veren bilgisayar firması ile başlamıştır. Mevcut çalışmalarının yanında, akaryakıt sektörü için o dönemlerde sektörde büyük bir eksiklik olan arka ofis yönetim yazılımlarını geliştirmiş ve akaryakıt sektörüne hızlı bir giriş yapmıştır. 2000 yılında ASİS Akaryakıt İstasyon Sistemleri Ltd. Şti. kurulmuş ve akaryakıt sektörüne özelleştirilmiştir. 

Asis olarak Ar-Ge’den üretime kadar olan tüm süreçleri kendi tesislerimizde gerçekleşiyoruz, biz teknoloji üreten bir firmayız. Sektörel olarak çözümünü sunduğumuz tüm ürünler, yazılımlar ve donanımlar, firmamız tarafımızdan geliştirilip üretilmektedir. 

 Taşıt tanıma sistemlerindeki ürün yelpazeniz nelerdir? Hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?

ASİS, akaryakıt sektöründe lider ve yenilikçi özellikleri ile öne çıkmayı başarmış bir firmadır. Üretimini yaptığımız son teknoloji ürünlerden biri olan Cyber® TTS, kablosuz taşıt tanıma sistemleri ile de sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz. Tüm sistem bileşenleri %100 Asis AR-GE Grubu tarafından geliştirilmiş olan Cyber® TTS ile kullanıcılara istasyonlara özel sağlam tasarım ve kolay kullanım gibi yepyeni özellikler sunuyoruz. 

Geliştirilmiş tasarımı sayesinde, gerek araç tagleri ve gerekse odometre birimlerinin araçlara montajı pratik, kolay ve düşük maliyetlidir. Bu sayede, araç montaj giderleri de en aza indirgenir. 

 Asis Otomasyon’un önümüzdeki yıla dair hedefleri nelerdir? İç ve dış pazarlarda beklentiniz nedir?

Son yıllarda, iç ve dış pazarda önemli faaliyetler gösterdik. ASİS olarak dünyada alanında tercih edilen,  global rakiplerine ciddi anlamda teknolojik üstünlükler sağlayarak aranan bir marka olmak hedeflerimiz arasındaydı. Bu hedefe doğru yol almaya devam etmekteyiz. CalibeX®, Asis Probe, ProbeX®, MobileX®, Cyber® TTS® ve Petech® otomasyon yazılımlarımızdan bazıları. Dünyada tek ve ilk teknolojiler olan ürünlerimizi dünyaya üretip satıyoruz. Uluslararası arenalardaki en belirgin avantajımız, akaryakıt ve LPG yönetimi ile ilgili olarak tüm teknolojileri ve çözümleri bünyesinde barındıran, üreten ve geliştiren yegâne firma olmamızdır. 

Hem yurtdışı uygulamalarımız, hem de stratejik ortaklıklarımız sayesinde ciddi yol almış durumdayız. Bugün itibari ile yurtdışı dağıtıcı ağımız 43 ülkeyi kapsamaktadır.

  Taşıt tanıma sistemlerinin kullanıcı için sunduğu kolaylıklar nelerdir? Tercih yapılırken hangi kriterler önemsenmeli?

Taşıt tanıma teknolojilerinin tercih edilmesi esnasında, teknolojilerinin çağcıl olması, kurulum ve işletme giderlerinin düşük olması, tedarik noktasında yurtdışı bağımlılığının asgari olması, bence müşterilerin önem vermesi gereken kriterlerdir. Özellikle, tedarik noktasında teknolojilerin devamlılığının sağlanması, taşıt tanıma gibi yüksek adetlere ulaşan teknolojilerde çok önemlidir. Taşıt tanıma gibi yüksek adetlere ulaşan teknolojilerde, eski teknoloji kullanımı ya da yanlış bir teknik kullanım sebebiyle zaman içerisinde donanımsal ya da yazılımsal yenilenme ihtiyaçları, müşterileri çok zora sokmakta ve sürekli olarak yatırım yapma gerekliliği oluşturmaktadır. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak için, sistem ve tedarikçi seçimi çok önemlidir.

Sektörel Yayın/Hüseyin BİÇER

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER