BP Taşıtmatik’ten yenilikçi bakış açısı

BP Taşıtmatik’in filoların akaryakıt giderlerinin kontrol altına alınmasını kolaylaştırdığını ifade eden BP Akaryakıt Filo Satışlar Müdürü Tarkan Toker, 175 bin araç ve 5 bin müşteriden oluşan filo portföyü ile %16 pazar payına sahip olduklarını söylüyor.

BP Taşıtmatik’ten yenilikçi bakış açısı

BP Taşıtmatik’in kullanıcıya sunduğu kolaylıklar nelerdir? 

Yenilikçi bakış açısıyla filolara özel olarak geliştirdiğimiz otomasyon sistemi çözümümüz BP Taşıtmatik ile filoların akaryakıt alımlarının kontrol altına alınmasını kolaylaştırıyoruz. Bu da müşterilerimize %100 filo yönetimi imkânı sağlıyor. Böylece işletmeler akaryakıt giderlerini tam olarak kontrol edebiliyorlar. Filonun toplam yakıt tüketimi, tüketim aralıkları, bu ürünle toplam gidilen kilometre gibi veriler takip ediliyor. Bu sistem, işletmelerin yakıt harcamalarını doğru planlamalarına yardımcı oluyor. BP Taşıtmatik’in sunduğu otomasyon sayesinde alınan yakıtın hatalı dolumunun da önüne geçiliyor ve %100 güvenli yakıt ikmali sağlanıyor.

BP Taşıtmatik’in sunduğu bir başka hizmet ise online raporlama, günlük, haftalık, aylık limitleme seçenekleri ve ileriye yönelik limit programlama olanağı… Araçların akaryakıt alımıyla ilgili tüm bilgiler www.bptasitmatikonline.com sitesi üzerinden şirkete özel kullanıcı adı ve şifre ile izlenerek, 7/24 her türlü tüketim ve limit bilgisine ulaşılıyor ve raporlar alınabiliyor. Ayrıca TL ya da litre bazında aylık limitlendirme ya da ileriye dönük limitlendirme imkânı sunuluyor. Sistem, tüketim miktarına ilişkin limitlerin yanı sıra, aracın yakıt alacağı istasyonların ve/veya şehir/bölgelerin de limitlendirilmesine imkân tanıyor.

BP Taşıtmatik, üye işletmelere muhasebe işlemlerinde de kolaylık sunuyor. Ay boyunca yapılan tüm alımlar için 10 günde tek bir fatura yollayarak sadece üç fatura ile muhasebe işlemlerinde kolaylık ve zamandan tasarruf sağlıyor.  

Pazara sunduğunuz yenilikler nelerdir?

BP olarak işletmelere sunduğumuz bu hizmetin özellikle KOBİ’ler tarafından tercih edilmesine neden olan en önemli farkımız, tahsilatta kredi kartı kullanım seçeneğimizdir. BP Taşıtmatik’in tüm BP istasyonlarında bulunması da ciddi bir kullanıcı kolaylığı ve fark yaratıyor. Bayram ve tatil gibi günlere yönelik önceden planlanıp belirli plakaların kullanıma açılıp/kapanması veya araç başına limitlendirme gibi uygulamaları çok önceden oluşturup işletmelerin yakıt tüketimlerini daha iyi planlamasına yardımcı oluyoruz.

Firmanız açısından 2017 yılı nasıl geçti? Rakamsal verilerle açıklar mısınız?

Türkiye’nin her bölgesine yayılmış 680 istasyon ile BP Taşıtmatik müşterilerimize 7/24 hizmet veriyoruz. Tüm istasyonlarımızda BP Taşıtmatik satışı yaparak %100 müşteri memnuniyeti ve kullanıcılarımıza operasyonel kolaylık sağlayarak farklı bir hizmet sunuyoruz. Filo satışları olarak Türkiye’de 175 bin araç ve 5 bin müşteriden oluşan filo portföyümüz ile %16 pazar payına sahibiz.

BP Türkiye Taşıtmatik olarak son dönemde İTO ve Halkbank ile gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle BP istasyonlarından yakıt alan İTO üyesi şirketler ile Halkbank’ın KOBİ müşterilerine yakıt alımlarında %5 indirim fırsatı sunduk. Önümüzdeki dönemde de bir yandan KOBİ’lere yönelik çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da değişik kullanıcı gruplarını hedefleyen çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Sektörel Yayın/Hüseyin BİÇER

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER