Gönül rahatlığı için Wee Baby

Bisphenol A, en bilinen ismiyle BPA günümüzde özellikle plastik, naylon, polyester ve PVC gibi maddelerin üretilmesinde etkin rol oynayan çoğunlukla sert plastiklerin içinde bulunan kimyasal bir bileşendir. BPA’nın hormon fonksiyonlarını olumsuz yönde etkileyen bir yapıya sahip olması nedeniyle insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri bulunduğu kanıtlanmıştır.

Gönül rahatlığı için Wee Baby

 BPA içermeyen hammade:  Anne karnındaki bebekler dahil olmak üzere, yenidoğan bebekler ve küçük çocuklar için BPA’nın etkisi büyüklere göre daha fazladır. Gerekli kalite standartlarında ve uygun hammaddeler ile üretilmeyen, üretiminde polikarbonat malzemeler kullanılan ürünlerde normal oda sıcaklığında dahi BPA salınımı olabilirken, biberon içindeki sütün normalden daha sıcak olduğu düşünüldüğünde durum daha tehlikeli hale gelmektedir.

Bu nedenle bebek sağlığı için biberonların, mama kaplarının, kaşıklarının ve bardakların BPA içermeyen polipropilen malzemeden üretilmeleri gerekmektedir.

 Annelere özel ürünler

Annelerin gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri sağlıklı ürünler geliştiren Wee Baby’nin ürünleri üretim sürecinde hammaddelere çok önem vererek tüm ürünlerimizi doğal cam, saf silikon ve gıdaya temas edebilen BPA Free malzeme olan polipropilen hammaddelerden üretiliyor.

Annelere özel ürünler, beslenme ürünleri, emzikler, yardımcı ürünler ve bakım ürünlerinden oluşan, 400’ün üzerinde ürün ile 30 binin üzerinde satış noktasında yer alan Wee Baby, tüm üretim süreçlerini Avrupa ve Türk üretim standartlarına uygun olarak gerçekleştiriliyor. Bu konudaki yasal gereklilikler ve normlar hammadde seçim sürecinden başlayarak uygulanıyor.  

Sektörel Yayın/Deniz DOĞAN

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER