Karbon Saydamlık Projesi’nden Valmet’e küresel liderlik unvanı

Karbon Saydamlık Projesi (CDP) tarafından Ekim 2017 tarihinde yayınlanan İklim Değişikliği Programı sonuçlarında, Valmet “A Kategorisi”nde en iyi ikinci firma olmayı başararak sıralamadaki lider pozisyonunu korudu.

Karbon Saydamlık Projesi’nden Valmet’e küresel liderlik unvanı

Valmet, İklim değişikliğinin etkilerinin azaltılması konusunda yürüttüğü eylemler ve stratejiler nedeniyle, sürdürülebilirliği destekleyen ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan CDP (Carbon Disclosure Project - Karbon Saydamlık Projesi) tarafından bir kez daha tanındı.

Valmet’in hedefi 2030 yılı

Valmet Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Pasi Laine, “Bu yıl CDP’nin, önceki yıllarla karşılaştırıldığında çıtayı daha da yükselttiği göz önüne alındığında gösterdiğimiz başarı öncekilere oranlara daha önemli bir hale gelmektedir. Bu başarı, iklim değişikliğinin yarattığı etkilerin azaltılmasına sunduğumuz katkının onaylandığının gerçek bir ifadesidir. Bizler sürekli olarak yenilenebilir ham madde kullanımını mümkün kılacak ve ham madde verimliliğini artıracak teknolojiler geliştiriyoruz. Bunun yanında yürüttüğümüz işlemlerde CO2 salınımını azaltan sistematik bir programa da sahibiz. Son zamanlarda da çevresel konulardaki performansımızı uzun vadede sürekli bir hale getirmek amacıyla, bu programla ilgili, 2030 yılına kadarki süreyi kapsayacak yeni hedefler belirledik.” dedi.

Valmet’in misyonu yenilenebilir kaynakları sürdürülebilir sonuçlara dönüştürmektir. Valmet’in oluşturduğu “Sürdürülebilirlik360o” başlıklı geniş kapsamlı gündemi, beş ana konuya odaklanmaktadır: Sürdürülebilir Tedarik Zinciri; Sağlık, Güvenlik ve Çevre; İnsanlar ve Üretkenlik; Sürdürülebilir Çözümler ve Kurumsal Yurttaşlık.

Eylül 2017’de, arka arkaya dördüncü kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endeksleri’ne dahil edilerek, sürdürülebilirlik konusunda gösterdiği istikrarlı ilerleyişi tanınan Valmet, bunun yanında Ethibel Sürdürülebilirlik Excellence Avrupa Endeksi’nin bir bileşeni olarak da yeniden onaylandı.

CDP Hakkında:

İlk başta Karbon Saydamlık Projesi olarak ortaya çıkan CDP, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. Yürüttüğü küresel ölçekte bir saydamlık sistemi ile şirketlerin, şehirlerin, devletlerin ve bölgelerin, çevre üzerinde yarattıkları etkiyi ölçebilme ve yönetebilmelerini mümkün kılar.
CDP’nin iklim değişikliği programında yer aldığı bilinen bütün şirketlerin puanlarının da olduğu CDP 2017 Küresel İklim Değişikliği Raporu’na CDP’nin web sitesinden ulaşabilirsiniz (http://www.cdp.net).

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER