Kärcher, 82 yıllık tecrübe ile 190 ülkede hizmet veriyor

12 bin çalışanıyla 80 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada hem profesyonel hem de ev kullanıcılarına yönelik temizlik çözümleri sunan Kärcher, basınçlı yıkama makinelerinden yol süpürücülerine ve belediye ekipmanlarına kadar çok geniş iş kolları için temizlik çözümleri sunuyor.

Kärcher, 82 yıllık tecrübe ile 190 ülkede hizmet veriyor


Almanya’da 1935 yılında Alfred Kärcher tarafından kurulan ve temizlik makinesi, ekipmanı ve aksesuarlarının yanı sıra temizlik kimyasalları ve deterjanları da üreten Kärcher, 190’ı aşkın ülkede 40 bini aşkın satış noktasından müşterilerine hizmet veriyor. 12 bin çalışanıyla 80 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada hem profesyonel hem de ev kullanıcılarına yönelik temizlik çözümleri sunan şirket, aynı zamanda ilk sıcak su basınçlı yıkama makinesinin üreticisi… Basınçlı yıkama makinesinin mucidi Kärcher, kurucusu Alfred Kärcher’den aldığı inovasyon bayrağını günümüze taşıyarak, 500’ün üzerinde AR-GE mühendisi ve teknisyeniyle her yıl cirosunun yaklaşık %5’ini AR-GE çalışmalarına ayırıyor.

Tüm ürünlerini giderek artan ihtiyaçlara ve beklentilere göre geliştiren Kärcher, profesyonel ürün grubunda; basınçlı yıkama makinelerinden, zemin otomatlarına, halı yıkama makinelerinden, buharlı temizlik makinelerine, kuru, ıslak-kuru ve endüstriyel vakum makinelerinden, yol süpürücülerine ve belediye ekipmanlarına kadar çok geniş iş kolları için temizlik çözümleri sunuyor.

 Ev temizliğinde profesyonel çözüm

Oldukça geniş bir profesyonel ürün yelpazesine sahip olan Kärcher, profesyonel alandaki tecrübesini ve know-how’ını ev tipi ürünlere aktararak genel ev ve bahçe temizliği için de profesyonel kalitede ürünler sunuyor. Yenilikçilik anlayışına sahip Kärcher’in AVM, otel, restoran gibi profesyonel alanlarda kullanım için sunduğu Profesyonel T 7/1 Classic kuru elektrik süpürgesi de hafif ağırlığı ve kullanım kolaylığıyla evlerde kullanmak için de uygun...

Rakipleri ile karşılaştırıldığında % 25 daha az güç tüketen ve emiş gücü de düşük güç tüketimine göre % 25 daha fazla olan T 7/1 Classic, tek bir elle rahatlıkla taşınabilirken kategorideki diğer ürünlere nazaran % 50 daha hafif... Kompakt tasarımı sayesinde rahatlıkla depolanabilen ve 7 litrelik toz haznesiyle daha az toz torbası tüketimi sağlayan T 7/1 Classic, profesyonel tip bir ürün olmasına rağmen ister evde ister profesyonel alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. 


Kärcher’in kurucusu Alfred Kärcher, sanayileşmenin başlangıcından bu yana Robert Bosch, Gottlieb Daimler ve Count Zeppelin gibi isimler ile birlikte Württemberg'in ilerlemesine büyük katkıda bulunmuş mucit ve girişimcilerden biri olarak öne çıkıyor. 

Sektörel Yayın

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER