Erdoğan bu kez net konuştu: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce "kalkabilir" dediği OHAL için "Seçimden sonra ilk işimiz OHAL'i kaldırmaktır" dedi. Erdoğan, OHAL'in tamamen teröre tehdidine karşı alınmış bir tedbir olduğunu sözlerine ekledi.

Erdoğan bu kez net konuştu: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Güneysu'dan katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce OHAL'in kalkabileceği mesajı veren Erdoğan bu kez net konuştu: "Seçimden sonra ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır".

Memleketi Güneysu ile ilgili olarak "Buraya geldiğimde huzur hissediyorum. Buraya geldiğimde taş çatlasa bir hafta kalıyorum. Kökten kopmamak lazım" diyen Erdoğan, savunma sanayisindeki gelişmelere değindi. Erdoğan, "Türkiye artık İHA-SİHA üretiyor. Tankta prototip hazırlandı, yakında üretime geçilecek. TOMA'lar artık Türkiye'de yapılır hale geldi. Yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. ATAK helikopterlerini ürettik ve ihraç eder hale geldik" dedi.

OHAL kampanyaları etkilemiyor

"24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL'in seçim kampanyalarına yansıyan en ufak yanı olmadığını söyledi. "Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi?" diye soran Erdoğan, OHAL'in şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiri olduğunu söyledi.

Avrupa'ya net FETÖ mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran'dan sonra özellikle batının güçlü ülkelerine gerekli olan tavırları alacaklarını, tedbirleri koyacaklarını söyledi. "Birinci derecede Almanya ile bunları konuşacağız. Bu gidiş, gidiş değil" diyen Erdoğan, Almanya'nın FETÖ teröristleri ile tıklım tıklım dolu olduğunu söyledi.

İHA

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });