Erdoğan: Ülkemizin en büyük açığı muhalefet açığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Allah’ın izniyle cari açığı falan hallederiz" dedi ve ekledi: "Ülkemizin şuan en büyük açığı muhalefet açığıdır”. Erdoğan, Türkiye'nin son 16 yılda müspet yolda mesafe alamadığı tek alanın muhalefetin kalitesi ve kalibresi olduğunu söyledi.

Erdoğan: Ülkemizin en büyük açığı muhalefet açığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en büyük sorununun muhalefet sorunu olduğunu kaydederek “Maalesef Türkiye’de bu konuda ciddi bir eksiklik var. Biz Allah’ın izniyle cari açığı falan hallederiz. Ülkemizin şuan en büyük açığı muhalefet açığıdır" dedi. Türkiye'nin 16 yılda müspet yolda mesafe alamadığı tek alanın muhalefetin kalitesi ve kalibresi olduğunu belirten Erdoğan, "Çapsız muhalefet bırakın milletimizin ufkunu açmayı sürekli paçasından çekiyor” diye konuştu.

Ovit Tüneli’nin açılışının ardından Rize Valiliği önündeki alanda hemşehrilerine seslenen Erdoğan, 8 aylık hasretin ardından tekrar memleketimde olmanın memnuniyetini duyduğunu belirtti. "Memleketimi çok özlemiştim anlaşılan Rize de bu evladını çok özledi" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ovit’te bir dolu bir dolu aman yarabbi. Maşallah muhteşem Ovit Tüneli’nin açılışlarını yaptık. Ama size de bu yakışır. Bundan sonra İspir’e kuru fasulyeye çok daha hızlı gideceksiniz".

'Ovit Tüneli 1.5 katrilyona mal oldu'

Bölgenin 1,5 asırdır hayalini kurduğu Ovit Tüneli’nin yaklaşık 1,5 katrilyona mal olduğunu ve 6 senede bittiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür eden Erdoğan “Araba ile tünelin içinden gittik geldik. 14,5 km gidiş, 14,5 km geliş, böyle bir tünel. Dünyada bu eşi benzeri çok az olanlardan. Şimdi birileri kek ile pasta ile muhallebi ile uğraşırken hamdolsun biz Türkiye’yi bir hayali ile daha buluşturduk” şeklinde konuştu.

FETÖ'nün iadesi tartışması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün Türkiye’ye iadesi konusunda ABD’ye yönelik doğru bir yaklaşımda bulunduğunu kaydeden Erdoğan “‘Evrakları inceledi arkadaşlarımız. Ben de okudum gördüm ki FETÖ’nün Türkiye’ye gönderilmesi konusunda Amerika üzerine düşen görevi yapmıyor’ Her zaman böyle doğru şeyler söylemez ha, buna söyledi. Biz doğruluktan yanayız dürüstlükten yanayız” dedi.

'En büyük sorun muhalefet sorunu'

Türkiye’nin en büyük sorununun muhalefet sorunu olduğunu kaydeden Erdoğan "Maalesef Türkiye’de ciddi bir eksiklik var. Biz Allah’ın izniyle cari açığı falan hallederiz. Ülkemizin şuan en büyük açığı muhalefet açığıdır. Ülkemizin 16 yılda müspet yolda mesafe alamadığı tek alan muhalefetin kalitesi ve kalibresidir. Çapsız muhalefet bırakın milletimizin ufkunu açmayı sürekli paçasından çekiyor. Açık söylüyorum Türkiye bütün amacı sabote etmek, durdurmak olan muhalefeti hak etmiyor" diye konuştu.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });