HDP'den TÜSİAD'a seçim ziyareti

HDP Eş Genel Başkanı, Sezai Temelli'nin de yer aldığı bir heyet TÜSİAD'ı ziyaret etti. "Türkiye hızla demokrasi sorununu aşmak zorundadır" diyen Temelli, TÜSİAD'a ekonomik ve siyasi programlarını anlatma fırsatı bulduklarını söyledi.

HDP'den TÜSİAD'a seçim ziyareti

HDP Eş Genel Başkanı, ekonomist Sezai Temelli'nin de yer aldığı bir heyet Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ni (TUSİAD) ziyaret etti. TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile gerçekleşen görüşmenin ardından basın açıklaması yapıldı.

TÜSİAD Başkanı Bilecik, 24 Haziran seçimleri öncesi istişare toplantıları yaptıklarını belirterek, "Çok değerli HDP eş başkanımızı ağırladık. Konularımız içerisinde Türkiye’nin sahip olduğu bir sürü konuya değinme şansımız oldu. Ekonomi başta olmak üzere, toplumsal ilişkiler, eğitim, yatırım ortakları, teşvik ve Kürt sorunu gibi konuştuğumuz bütün alanlarda çok değerli istişareler yapma imkânımız oldu" dedi.

En önemli sorun demokrasi

Sezai Temelli ise nazik daveti için TÜSİAD'a teşekkür ettikten sonra, "Bu olanak sayesinde programımızı kendileriyle paylaştık. Ağırlıklı olarak programımız iki temel zemine dayanıyordu; bir tanesi demokrasi bir de iktisadi program. Ayrıntılı bir şekilde programımızı anlatma olanağı bulduk. Vurgu yapmak istediğim şey, Türkiye’nin en önemli sorununun demokrasi sorunu olduğudur. 24 Haziran seçimleri bu anlamda Türkiye için büyük bir önemi sahiptir" dedi.

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });