MHP'li Avşar: Af konusu toplumsal bir ihtiyaçtır ve Af çıkarılmalıdır

MHP Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, af mevzusunda lüzumlu girişimlerin genel merkez tarafından yapıldığına dikkat çekerek, "Af talebimiz devam edecektir. Bu konu hakkında kararlıyız” dedi.

MHP'li Avşar: Af konusu toplumsal bir ihtiyaçtır ve Af çıkarılmalıdır

Avşar, af ile ilgili açıklamada bulunarak, bir ferdin kendisine, "Af çıkacak mı?" şeklinde soru yönelttiğini kaydetti. Bu soruya karşılaştığı her yerde cevap verme zorunluluğunda kaldığını anlatan Avşar, af mevzusunun çok önemli bir beklendi olduğunu vurgulayarak, "Bizim af çıkarılması mevzusunda malum bir girişimimiz var. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey bunu gündeme getirmişti.

Bu konuda da beklenti var. Ek olarak ihtiyaç var. Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere alınyazısı kurbanlarına af çıkarılmasıyla ilgili eminlığımız sürüyor. Bildiğiniz üzere, af çıkarılmasıyla ilgili vaat ve sözümüzü seçim beyannamemize de almıştık. Bu duruşumuzdan geri adımımız düşünülemez. Bizim aftan vazgeçtiğimize yönelik aslabir ima, yorum yada açıklamamız olmadı. Olmayacaktır.

Af konusu toplumsal ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Af çıkarılmalıdır, Türkiye önemli ve birikmiş bir sorununu bertaraf etmelidir. Biz MHP olarak bu affın yapılmasının ihtiyaç bulunduğunu ifade ediyoruz. Bu affı bazıları farklı noktalara çekmeye çalışmakta. Bu affın kişi veya gruplarla aslabir alakası yok. Af talebimiz devam edecektir. Bu konu hakkında kararlıyız” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });