Muharrem İnce: Biz kep diyoruz, o kek diyor!

İnce bugün Giresun ve Ordu'daydı. Fındık taban fiyatını 15 lira olarak açıklayan İnce, Erdoğan'ın kıraathane vaadini eleştirdi, "Biz çocuklarımıza kep giydireceğiz ,o kek yedireceğiz diyor. Bu milletin bedava keke değil, işe ihtiyacı var" dedi.

Muharrem İnce: Biz kep diyoruz, o kek diyor!

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ordu ve Giresun’da düzenlenen mitinglerde konuştu. Giresun’daki mitinginde, fındık üreticilerine 15 lira fiyat açıklayan İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "Biz çocuklarımıza kep giydireceğiz ,o kek yedireceğiz diyor. Bu milletin bedava keke değil, işe ihtiyacı var" dedi.

Giresun’dan bütün siyasi partilerin bayramını kutlayan İnce, “Giresun’da gördüğümü söyleyeyim mi? Bu iş tamam ama şımarmak yok. Aklı başında sakin bir şekilde Türkiye’nin sorunlarını konuşacağız. Türkiye’yi barıştıracağız. Giresun’dan, Türkiye’deki bütün AK Parti'li kardeşlerimizin, İyi Parti'lilerin, CHP’lilerin, HDP’lilerin Saadet Partili kardeşlerimin Ramazan Bayramını kutluyorum. Bir projemiz var 3B projesi. Barışacağız, ekonomik büyüyeceğiz ve adil bölüşeceğiz” diye konuştu.

Fındık 15 lira olacak

Giresun ve Ordu'da fındık fiyatını 15 lira olarak açıklayan İnce, "Fındığın yüzde 75’ini sen üret fiyatı Hamburg belirlesin. Yok böyle bir şey. Tarıma dayalı sanayiler kuracağız. Hemen 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı yemin töreni hemen ardından fındık 15 lira olacak. Türkiye’de ekonomiyi büyüteceğiz" dedi.

Erdoğan'ın "her mahalleye kıraathane" vaadini eleştiren İnce, şöyle konuştu: "Arkadaşın biri de her mahalleye kıraathane açacak. Aramızdaki fark bu. Biz çocuklarımıza kep giydireceğiz ,o kek yedireceğiz diyor. Biz kep diyoruz, o kek diyor. Bu milletin bedava keke değil, işe ihtiyacı var. Önce 81 milyon inanacak sonra dış dünya inanacak. Faizle kavga etti, dövizle kavga etti. Kavga ettikleri hep yükseldi. Bu ekonomiden bu kavgadan herkes şikayetçi". Türkiye’nin sorunlarını yorgun bir adamın çözemeyeceğini dile getirenİnce, taze kana ihtiyaç olduğunu söyledi.

İHA

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

$('#detay-metin a').each(function(i, el){ $(el).attr('target', '_blank'); });