Büyümek isteyen her şirkete lazım

Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan Mikro Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümleri de sunuyor. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan TOMUŞ sektöre ve firmasına yönelik sorularımızı yanıtladı.

Büyümek isteyen her şirkete lazım


Türkiye ERP açısından nasıl bir noktada? 


Türkiye ERP kullanım oranı ne yazık ki gelişmiş ülkelerin çok gerisinde. ERP yazılım kullanım oranları; bizde yüzde 23, gelişmiş ülkelerde ise yüzde 50’nin üzerinde. Türkiye’de hala ticari işletmeler Excel tablolarla şirketlerini yönetmeye çalışıyorlar. En kötüsü de bu durum, geri dönülemez noktada fark ediliyor ve pek çok işletme faaliyetlerine son vermek zorunda kalıyor.

Sektöre ilişkin genel bir değerlendirme yapabilir misiniz? Bu tabloda firmanızı nasıl bir pozisyonda konumlandırıyorsunuz?


2016 yılında en fazla büyüyen segment kurumsal yazılım pazarı oldu. 2017 yılı sonunda 110 milyar TL’yi aştı. Elbette yazılım ve hizmet kategorilerinin yine Bilişim pazarının üstünde büyüdüğünü görüyoruz. Yazılım pazarındaki büyüme 2018 yılında da tahminen yüzde 26-30 aralığında gerçekleşecek.


Mikro Yazılım, bugün, 100 bini aşan müşteri portföyü ve ülke çapında sayıları 300’e ulaşan kanal ağı ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunan önemli milli yazılım şirketlerinden birisidir. 

KOBİ’lere ne gibi çözümler sunuyorsunuz?


30’dan fazla sektöre, 50 farklı çözüm sunuyoruz. Bu çözümleri üç ana grup altında şu şekilde sıralayabiliriz: 
1. Küçük işletmeler için kolay ticari yazılımlar,
2. KOBİ’lere özel ERP, finansal yönetim ve perakende çözümleri
3. Büyük kurumlara özel ERP, üretim takip, finansal yönetim ve perakende çözümleri.

Sektörel Yayın

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER