e-Dönüşüm’de uçtan uca hizmet FKB güvencesinde

Finansal Kurumlar Birliği “Özel Entegratör” sıfatıyla işletmelere sunarak, daha hızlı, kolay ve güvenilir bir sistem ile uçtan uca e-dönüşüm hizmeti veriyor.

e-Dönüşüm’de uçtan uca hizmet FKB güvencesinde

Finansal Kurumlar Birliği Başkan Vekili Çağatay Baydar, “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman şirketlerini tek çatı altında toplayan Finansal Kurumlar Birliği (FKB) olarak faktoring işlemlerinde kullanılan fatura ve fatura benzeri belgelerin kaydedildiği Merkezi Fatura Kaydı Sistemi’ni (MFKS) kurarak, Ocak 2015’den bu yana aynı fatura ile mükerrer finansmanı önlüyoruz

. MFKS ile Gelir İdaresi Başkanlığı arasında entegrasyonunu sağladığımız bu sistem ile e-faturaların ve mükelleflerin kontrolünü yaparak faktoring işlemlerinin güvenilirliğini teyit ediyoruz. MFKS verilerine bakıldığında, faktoring şirketleri ve bankalar tarafından kaydedilen faturaların, 2015 yılı başında yüzde 20 olan e-Fatura ve e-Arşiv fatura oranının günümüzde %51 seviyesine çıktığını görüyoruz,” dedi.


FKB çatısı altında, ekonominin kayıt altına alınması için kritik değer taşıyan e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter ve e-Saklama uygulama hizmetlerini “Özel Entegratör” sıfatıyla işletmelere sunarak, daha hızlı, kolay ve güvenilir bir sistem ile uçtan uca e-dönüşüm hizmeti verdiklerini söyleyen Baydar sözlerine şöyle devam ediyor: 
“Finansal Kurumlar Birliği olarak, dijital devrimi yakından takip ederek; faktoring iş süreçlerini ve ürünlerini geliştirmeye çalışıyoruz. Bu düşünceyle, özel entegratörlük projemizi başlattık. Zincirin en önemli enstrümanlarından olacak Tedarik Zinciri Finansmanı portalını da 2018’de devreye almayı planlıyoruz. Bu sayede FKB olarak tüm sistemlerin entegre çalışmasını sağlayarak finansmana erişimde kolaylıklar yaratmayı hedefliyoruz.

Böylece; iş gücü, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan, toplam kaliteyi yükselten,  finansal verileri elektronik ortamda erişilebilir kılan e-dönüşüm uygulamalarını işletmelere FKB güvencesi altında sunacağız.”
 

Sektorel Yayın /Nilüfer YAMAN

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER