ERP neden tercih edilmeli

Özellikle birçok küçük ve orta ölçekli işletme, maliyetinden dolayı ERP kullanmayı tercih etmiyor. Ancak bu durum birçok kaybı beraberinde getiriyor. Peki işletmeler neden ERP kullanmalı. İşte cevaplar:

ERP neden tercih edilmeli

Her departmanın farklı bir gelir tablosu olabilir. Bir ERP yazılımı tek bir doğru tabloyu oluşturacağından soru işareti bırakmayacak şekilde net bir bilgi verisi sağlar. Dolayısıyla firma yöneticisi, genel bir performans değerlendirmesi yapmak istediğinde Entegre Finansal Bilgiler elinin altındadır.

ERP sistemleri, müşteri siparişlerinin tüm süreçlerine hakim olma olanağı sunar. Entegre Müşteri Sipariş Bilgisi avantajı sunan sistem; sürece dair tüm bilgileri tek bir sistemde toplayarak takibi kolaylaştırır.
Standardizasyon ve İmalat İşlem Hızlarının Artması da ERP’nin getirilerindendir.

Sistem, farklı imalat aşamaları için standart bir metot geliştirirken; zamanı olumlu kullanmaya olanak sunar, verimliliği artırır, maliyeti düşürür.
Stok Optimizasyonu avantajı ile stok kayıtlarının düzenli kontrolünü sağlayan ERP, imalat iş akışlarını düzenleyerek, siparişin işletme içinde hangi aşamada olduğunu görmeye de olanak sağlar.

ERP, İnsan Kaynakları’nın işini de kolaylaştırır. Özellikle çok sayıda departmana sahip firmalarda, çalışanın sosyal haklarından iletişim ve hizmetlere kadar birçok iş, ERP’nin sunduğu İK Bilgilerinin Standardizasyonu sayesinde çözümlenir.

Sektörel Yayın

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER