Facebook topluluk liderleri Londra'da bir araya geldi

Facebook, Londra'da Facebook Comunites Summit(FCS) etkinliği düzenledi.

Facebook topluluk liderleri Londra'da bir araya geldi

Topluluk liderleri bize sıklıkla daha etkili sonuçlar elde edebilmeleri için ne tür ek yardıma ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Facebook Topluluk Liderleri Programı, Facebook uygulama ve hizmet ailesini kullanarak topluluk oluşturan, dünyanın dört bir yanından topluluk liderine güç vermek için tasarlandı. Program kapsamında yer alan başlıklar şöyle:

Programın İhtisas ve Burs ayağı kapsamında dünyanın dört bir yanından topluluk liderlerine fon sağlanacak.
En fazla beş topluluk lideri seçilerek her biri tasarılarını finanse etmeleri için 1,000,000* USD’ye varan ödül kazanacak.
En fazla 100 lider burs programımız için seçilecek ve belirli topluluk girişimleri için kullanılmak üzere her biri 50,000 USD’ye varan hibe kazanacak.
Topluluk Liderliği Grupları, yerel toplulukların liderlerini yüz yüze buluşturacak; onlara iletişim kurma, birbirinden öğrenme ve işbirliği yapma fırsatını sunacak. 2017’de ABD’de üç grupla pilot uygulamasını yaptık ve uygulama bu yıl dünya geneline de yayılacak.

Topluluk Liderlerine Özel Facebook Grupları ile İngiltere ve ABD’de 10.000’in üzerinde grup liderini bir araya getiriyoruz. Birbirleriyle iletişim kurmalarının yanı sıra ekibimizle yeni özellikler denemelerini ve geribildirim yapmalarını sağlıyoruz.

İhtisas ve burs için başvurular başladı. Daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için communities.fb.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Grup liderleri ve üyeleri için yeni araçlar

Topluluk liderleri, topluluklarını güvenli, düzenli ve etkileşim içinde tutmak istiyor. Bugün, onları desteklemek için dört yeni özellik ekledik:

Admin araçları: Admin’ler artık üye taleplerine, Grup analizlerine ve daha fazlasına tek bir yerden ulaşabilecek. Bu sayede grubu yönetmeleri daha kolay olacak ve üyelerle etkileşimde bulunmak için daha fazla zamanları olacak.
Grup duyuruları: Grup liderleri daha kolay bir şekilde güncelleme yapabilmek istiyor. Yeni grup duyuruları özelliği ile grubun en tepesinde yer alacak, en fazla 10 duyuru girebilecekler.
Grup kuralları: Toplulukları güvende tutmak önemli. Grup admin’leri artık kurallara ayrılan bir bölüm olması sayesinde grup kurallarını üyeleriyle daha verimli bir şekilde paylaşabilecek.
Kişiselleştirme: Her topluluğun kendi kimliği var. Admin’ler artık grubun genelinde görülecek kişiselleştirilmiş, topluluğu temsil eden bir renk ekleyebilecek.

Grup güvenliği için Londra’daki mühendislik ekibimizi genişletiyoruz

Dünyanın dört bir yanında görev yapan mühendislik ekibimiz, topluluğumuzun güvenliğini sağlayacak teknolojiler üretiyor. Londra, Facebook’un ABD dışındaki en büyük mühendislik merkezine ev sahipliği yapıyor ve 2018 yılsonuna kadar çalışan sayısını ikiye katlamayı hedefliyoruz. 

Topluluk güvenliği konusundaki mühendislik çalışmalarımız şu alanlara odaklanıyor:

Sahte hesapları tespit etmek ve durdurmak: Facebook’un insanların gerçek insanlarla gerçek bağlantılar kurduğu bir topluluk olarak kalmasını sağlamak.
İnsanları zarardan korumak: Gerçek dünyada olduğu gibi Facebook’ta da karşılaşılabilecek zorbalık ve dolandırıcılık gibi durumları tespit etmek ve ortadan kaldırmak için daha iyi araçlar geliştirmek.
Şikayet yöntemlerini iyileştirmek: Yapay zeka ve ekip çalışanlarının ortak çalışmasıyla insanların, Facebook platformunda olmaması gereken içerikleri şikayet etmesini kolaylaştırmak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER