'Ses Getirenler Projesi' küresel örnek oldu

Samsung Electronics Türkiye’nin duyma engeli olan çocukların sağlıklı gelişim göstermesi için çalıştığı “Ses Getirenler” projesi, Samsung’un merkezi ofisi tarafından tüm dünyaya örnek gösterildi.

'Ses Getirenler Projesi' küresel örnek oldu

Samsung Electronics Türkiye’nin 0-5 yaş aralığındaki işitme engelli çocukların okul öncesi eğitimlerini desteklemek adına Çocuk Eğitim Derneği (ÇED) ile beraber geliştirdiği “Ses Getirenler” projesi, “Kurumsal Vatandaşlık Ödülleri 2017”de ‘etkileşim ve başarı’ alanında örnek proje seçilerek Bronz madalya aldı.

‘Ses Getirenler’ projesi, 0-5 yaş aralığındaki işitme engelli çocukların gelişimlerini sürdürebilmeleri için mümkün olan en erken yaşta bakım almaları noktasında ailelerin bilinçlenmesi için destek ve eğitim verilmesini sağlıyor. Böylece herhangi bir engele takılmayan çocuklar, akranlarıyla paralel bir gelişim gösteriyorlar.

Samsung Global tarafından düzenlenen “Kurumsal Vatandaşlık Ödülleri” de, Samsung çatısı altından geliştirilen sosyal sorumluluk projelerinin incelenerek örnek kurumsal vatandaşlık çalışmalarını belirliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER