Yolun açık olsun CENK

Beşiktaş’taki ve milli takımdaki performansından etkilenen EVERTON yöneticileri ve teknik direktörü Cenk Tosun’u kadrolarında görmek istiyorlardı. Ve neticesinde de istedikleri oldu. Artık Cenk Tosun Türk futbolunun Avrupa’ya sunduğu bir yetenek. Cenk Tosun’un kariyerinin zirveye ulaşmasının en büyük nedeni Şenol Güneş gibi ofansif bir oyun anlayışı olan teknik direktörle çalışmasıdır.

3 sezon önce Gaziantepspor’dan Beşiktaş’a transfer edilirken başkan Fikret Orman’dı. 3 sezon sonra Türk futbolcularının arasında en yüksek bonservis bedeliyle Avrupa’ya gönderen başkanda yine Fikret Orman. Bizler oyuncuları izleyerek yorumlar yapıyor, tartışıyoruz.

Aslında bu oyun sadece  oyuncuların etrafında dönmüyor. Başkanıyla, teknik direktörüyle hatta taraftarıyla beraber bir bütün halinde değerlendirmeliyiz. Cenk Tosun’un Beşiktaş kariyerinde de bu oyunu ne kadar çok sevdiğini oyunuyla, başarısıyla ve attığı gollerle görebiliyoruz.

Gaziantep’teki kariyerinde de bu istekli oyunu görebiliyorduk. Ama bu istekli oyununu Beşiktaş’ta daha çok gösterdiği için hem Beşiktaş’ın 1. hücum oyuncusu oldu hem de EVERTON gibi İngiltere’nin köklü takımına transfer oldu.

 Bu başarısından ötürü hem Cenk Tosun’u hem de başkan Fikret Ormanı TEBRİK EDİYORUM.  Umarım orada da Beşiktaş kariyeri gibi başarılı olur bizi gururlandırır.   

YORUM EKLE